Atrix GPS Sorunu

GPS uydularını görmüyor.

« Older   Newer »

Share  
.
  1. emcazey
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 yıldır Atrix kullanıcısıyım. Şimdilerde GPS'te sorun yaşıyorum. Bir haftadır GPS uydularını görmüyor. Atrixim HB'den alınma ve marttan beridir nottachtrix 2.3 romunu kullanıyorum. Biraz araştırma yaptığımda radio romu değiştirmenin yararlı olabileceğini gördüm ve att olsun, asia, europa olsun neredeyse tüm kıtaların radio romlarını denedim sonuç yine aynı. GPS Test'te görünen/kullanılan uydu sayısı sıfır. Böyle olunca da arızanın donanımsal olduğunu düşünmeye başladım. Sizlerce nedir ne değildir? Şimdiden görüşleriniz için teşekkür ederim.

.
  2. hispanic
        Like  

.

User deleted

Stock Rom a dönmeyi denedin mi peki? , full wipe falan , RDS ile flash

.
  3. emcazey
        Like  

.

User deleted

Full wipe'ı hem cwm'den hem de fastboottan yapıp rsd ile stock rom'a da döndüm. Sonuç alamayınca tekrar çok sevdiğim nottachtrixi yükledim. Yazılımsal hata olduğunu düşünmüyorum artık. Şu linkteki forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1205457 konunun son mesajında adam bir resim koymuş. Çat pat ingilizcemle anladığım kadarıyla sorununu çözmüş sanırım. İyi ingilizce bilen arkadaşlar bakıp çeviriverirlerse çok memnun olurum.

Düzenleme: Link eklemeyi beceremedim kusura bakmayın artık, forum işlerinde iki kat acemiyim :D

.
  4. hispanic
        Like  

.

User deleted

QUOTE (emcazey @ 11/9/2013, 16:01) 
    Full wipe'ı hem cwm'den hem de fastboottan yapıp rsd ile stock rom'a da döndüm. Sonuç alamayınca tekrar çok sevdiğim nottachtrixi yükledim. Yazılımsal hata olduğunu düşünmüyorum artık. Şu linkteki forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1205457 konunun son mesajında adam bir resim koymuş. Çat pat ingilizcemle anladığım kadarıyla sorununu çözmüş sanırım. İyi ingilizce bilen arkadaşlar bakıp çeviriverirlerse çok memnun olurum.

Düzenleme: Link eklemeyi beceremedim kusura bakmayın artık, forum işlerinde iki kat acemiyim :D

Adamın dediğine göre içindeki GPS kablosu 1mm çıkmış , geri takmış, Garantisi devam ettiği için senin Gönder garantiye , Ankara ve istanbuldaysan git Elden ve 1 haftada veriyorlar tekrar , ağır problem olmadığı için , geçmiş olsun arkadaşım

.
  5. emcazey
        Like  

.

User deleted

Denizlideyim. Garantiye yollamaya çok üşeniyorum. Hele telefonumdan 1-2 hafta uzak kalmak dayanılası düşünce değil benim için :biggrin2.gif: Arkadaşım var telefon tamircisi ona tarif edeyim madem. Teşekkür ederim Hispanic ^_^

.
  6. emcazey
        Like  

.

User deleted

Dayanamayıp az önce arka kapağı açtım güle güle garanti :bye2.gif: :biggrin2.gif:. Kapağı çıkardığımda anten kablosu yerinde değildi. Açarken özellikle dikkat ettim ama kapağı çıkarırken kabloyu da mı çıkarttım farkedemedim. Sonuç olarak kablo başını güzelce yerine yerleştirip kafasına iki vurduktan sonra toplayıp açtım. Soluğu da Gps Test uygulamasında aldım. Vee mutlu son, odanın içinde olmama rağmen 11 uydu görüyor 8'ini kullanıyor. Odanın içinde oynadım resmen :).
    Aslında ne arabam var yol yapacak, ne şehir dışına çıkıyorum kaybolacak. Gps işime yarayan gerekli bişey değil açıkçası. Ama Atrixi eğlence aracı olarak kullanan ben için oyuncaklarımdan biriydi. Otobüste geçtiğimiz yollara/sokaklara bakarım, bisiklette HUD programıyla hızıma bakarım derken lafı çok uzattım kusuruma bakmayın şu an heyecanla sevinç arası bir duygu yaşıyorum :D Hepimize mutlu sağlıklı forumlar :)

.
5 replies since 11/9/2013, 10:27   149 views
  Share  
.