ACİL YARDIM NE YAPMALIYIM?

« Older   Newer »

Share  
.
  1. DarKKnighTR
        Like  

.

User deleted

İyi günler bende bir Atrix sahibiyim. 2 gün önce CM10.1 Romu'nu yükleyip, gayet güzel bir şekilde telefonumu kullanıyordum. Fakat dün gece telefonu şarja taktım ve yattım sabah kalktığımda telefondan hiçbir tepki alamadım. Telefon açık değildi. Ayrıca tüm tuşlarına bastım veya basılı tuttum fakat telefondan tepki alamadım. Sonrasında telefonun bataryasını çıkarıp taktım sonra açmayı denedim telefondan hiçbir tepki alamadım. Sonrasında şarja bağlayarak açmayı denedim yine açılmadı. Fakat şarjdayken bildirim ışığı yeşil olarak yanıyor. Bi en fazla 20 saniye yandıktan sonra o da sönüyor. Sonrasında telefonu USB'ye takmayı denedim telefondan yine yanıt alamadım. Telefon hiçbir şekilde hiçbir türlü açılmıyor. Ayrıca USB'den bilgisayara bağladığımda bilgisayarda herhangi bir tepki vermiyor USB aygıtı yokmuş gibi görüyor. Şimdi bu durumdayken ne yapmalıyım bana ne önerirsiniz? Her zaman için telefonun orjinal şarj aletini kullanmışımdır ve şarja yine orjinal şarj aletiyle takmıştım.

Ayrıca telefonun 2 yıl garantisi vardı o daha duruyor. Sanırım brightstar bu telefonun garantisi. Kırmızı kutulu almıştım Atrix'i. Kutusu ve faturalarına kadar her şeyi mevcut telefonun. Bursa'da sanırım brightstar yetkili servisi var. Başta oraya bırakmayı düşünüyordum telefonu yapılması için. Ama sonra Media Markt'dan aldığım aklıma geldi ve Media Markt'da 70 Lira karşılığında 1 yıllık Kasko yaptırmıştım. Sanırım Media Markt'a götüreceğim telefonu garanti için. Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz? Tüm kutusu ve faturalarıyla telefonu Media Markt'a götürmeyi düşünüyorum.

Ayrıca telefonun üstünde şeffaf jelatin var acaba onu çıkarsam ve ekranda çizikler olduğunu da belirtsem o da garanti kapsamında değişir mi acaba? Ekranımda ufak tefek çizikler mevcut.

Şu konuda yardımlarınıza çok ihtiyacım var. Tüm yardımlar için şimdiden teşekkürler.

.
  2. Mayor37
        Like  

.

User deleted

bende bi kere öyle birşey oldu tam aynı deyil ama telefonu şarj olmuyor tus işlemiyor kapnmış bekliyor actıgımda telefonu batarya üstünde soru işareti cıkıyordu (telefon açılmıyor sadece girişte oluyor bunlar) biraz araştırdım telefonun sadece bataryasını şarj eden aleti aldım batarya şarj ettikden sonra telefon açıldı onun gibi birşeyse bi dene başka bir şeyde olabilir tabi garantiye göndermek daha iyi.

.
  3. DarKKnighTR
        Like  

.

User deleted

Şuan Media Markt'ın garantisine göndermiş bulunmaktayım. Media Markt'taki görevli dedi Media Markt'ın garantisine sadece telefon düştüğünde, kırıldığında veya suya düştüğünde yani ücretsiz olan garantinin devre dışı kaldığı noktalarda devreye girer filan dedi sizin sorununuz telefonun içiyle alakalı olduğundan ücretsiz 2 yıl olan garanti firmasına göndereceklerini söyledi. Sonra dedim ben bu 70 Liraya aldığım 1 yıllık kaskoyu boşuna mı aldım filan dedim. Siz müşteri isteği dışına çıkabiliyor musunuz dedim. Hayır çıkamıyoruz dedi. O zaman ben müşteri isteği ile istiyorum ki bu telefonu ücretsiz olan değil Media Markt'ın 70 lira verdiğim kasko yerinde yaptırın dedim. Peki o zaman olur dedi. Biraz laf söyleyerek sonunda Media Markt'ın garantisine gönderttirebildim.

Umarım telefonum yapılarak gelir geri. Hala düşünüyorum acaba sorun neden olmuştur diye. Acaba voltaj dalgalanıp telefonun içindeki devreleri yakmış olabilir mi?

.
  4. khramn
        Like  

.

User deleted

Boş yere göndermişsiniz. 10.1 de pil tamamen bitince böyle bir sorun olabiliyordu, benimde başıma gelmişti. Tek yapman gereken bir şekilde pili şarj etmekti ki şarjda 1-2 saat bekletsen normale döndüğünü görecektin. Pil tamamen bitince şarj %­5 olana kadar telefon tepki vermiyor, sorun sadece buydu.

.
  5. DarKKnighTR
        Like  

.

User deleted

QUOTE (khramn @ 24/10/2013, 00:48) 
    Boş yere göndermişsiniz. 10.1 de pil tamamen bitince böyle bir sorun olabiliyordu, benimde başıma gelmişti. Tek yapman gereken bir şekilde pili şarj etmekti ki şarjda 1-2 saat bekletsen normale döndüğünü görecektin. Pil tamamen bitince şarj %­5 olana kadar telefon tepki vermiyor, sorun sadece buydu.

Ne 1-2 saati ilk başta telefonu akşamdan sabaha yaklaşık 7 saat şarj ettim. O gece çalışıyordu telefon. Şarja taktım şarj oluyordu sabah kalktığımda telefon çalışmıyordu. Sonrasında belki şarjdandır diye sabah kalktıktan sonra bi 5-6 saat tekrardan şarj ettim. Hatta bu sefer sadece pilini şarj ettim tamamen. Sonra telefona taktım pili telefondan yine yanıt alamadım.

.
  6. khramn
        Like  

.

User deleted

pil ölmüş

.
  7. DarKKnighTR
        Like  

.

User deleted

Bana hiç pil ölü gibi gelmiyor. Eğer pilde sorun olsaydı ilk olarak telefonun üstündeki yeşil ışık hiç yanmazdı. O sorunla karşılaştıktan sonra telefonu açma tuşuna bastığımda o ışık bir 20 saniye kadar duruyor sonra gidiyordu. Yani batarya ölü olsaydı bu hiç olmazdı. Tabii ki teknik bilgim yok bu konuda fakat yine de bunun pilden kaynaklandığını düşünmüyorum. Telefon tamir olsun gelsin o zaman bakarız durumuna nesi varmış bakalım. Yazılımdan kaynaklı da olmadığını düşünüyorum. Sanırım prizle alakalı olabilir.

.
  8. turkwars
        Like  

.

User deleted

sonucu ve nedenini konuya geri eklersen sevinirim

.
7 replies since 23/10/2013, 14:52   171 views
  Share  
.