Motorola atrix Şarj almıyor [Açılmıyor]

« Older   Newer »

Share  
.
  1. canvar125
        Like  

.

User deleted

telefonu %24 şarj varken şarja taktım. sabaha kapalıydı. açamadım. yeni bi batarya aldım. %­74 şarj olarakaçıldı. şarja taktığımda çok hızlı bi şekilde bitti ve %1 de takılı kaldı. baya uzun gitti. sonrasında kapandı. eski bataryadaki sorunu yaptı. duvara şarja takınca yeşil ışık yanıp sönüyor. pc den takınca yeşil ışık sürekli yanıyor ama ikisindede açılmıyor telefon. sizce akrep şarj alsam düzelirmi? sorun nerededir nasıl çözebilirim?? teşekkürler...

.
  2. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

XDA forumlarında ufak bir araştırma sonucu Factory Reset işleminin sorunu çözdüğünü söyleyenler olduğunu gördüm.

USB Kablonda ve Adaptörde sorun olabilir, aldığın bataryada sorun olabilir. Akrep şarj güvenli değil, voltaj değerleri düşük veya çok yüksek olduğundan bataryaya zarar veriyor. Sürekli kullanımda bataryayı şişiriyor. Eğer pahalı olanlarından alırsan orjinal adaptör ile aynı akımı ve voltaj değerini verebileceğin ayarlar bulunuyor. Bu bir çözüm olabilir.

Telefonunda Recovery Mod yüklü ise yedek almanı öneririm, yüklü değilse https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=55110561 buradan yükleyebilirsin.
    Factory Reset veya Stock Rom atmayı dene tabi bunlar için %­75 dolu batarya lazım. :)

.
  3. canvar125
        Like  

.

User deleted

orjinal bataryada aynı sorunu yaptı yeni aldığım bataryada. muhtemelen şurada problem var telefon bataryayı şarj edemiyor. docka da takıyorum ama nafile. ne yapayım şimdi bilemedim. başka bir fikriniz varmı?

.
  4. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

Zaten forumda olan bir konuda soru sormuşsunuz. Konu açmadan önce biraz araştırma yapınız.

ŞARJ SORUNU : https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=50208491

Alternatif çözümleri buradan takip ediniz.

.
  5. canvar125
        Like  

.

User deleted

Onu okumadığımımı zannediyorsunuz. okudum. evde ben yarım gün boyunca şarjda bıraktım. bataryayı çıkardım taktım. hiçbir şekilde ekrana görüntü gelmedi. gelse recovery factory reset gibi şeyleride denerdim. ama ekrana daha görüntüyü alamıyorum.

.
  6. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

O zaman yapmanız gereken bataryanızı akrep şarj ile şarj ederek factory reset veya stock rom işlemlerini gerçekleştirmek.

Telefon hafızasında önemli bilgileriniz yoksa, RSD ile Stock Rom atmanızı öneririm.

İyi günler..

.
  7. erci77
        Like  

.

User deleted

Atrix in şarj girişinde yada şarj devresinde problemin vardır garantisi varsa yolla yok ise işin ehli bir telefon tamircisine götür. En basitinden şarj sigortası yanmış olabilir. Buda sana 20 Tl ye patlar.

.
  8. canvar125
        Like  

.

User deleted

»CanERYVZ« önerilerin için teşekkür ederim.
    erci77 eğer sigorta yanmış ise şöyle birşey olurmu. %­70 iken şarj. şarja taktığımızda ikişer ikişer yarım saate bitmesi. yada %1 şarj gösterip uzun süre gitmesi. uzun süre derken 20 dk oyun oynadım %1 iken. yeni bataryanın ilk geldiğinde böyle yaptım. boşalınca açılmadı işte

.
7 replies since 18/12/2013, 15:21   307 views
  Share  
.