Atrix sesli aramalar sorunu

« Older   Newer »

Share  
.
  1. özgün
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar atrixi 8 ay önce hızlıal sitesinden almıştım ilk başlarda hiçbir sıkıntı yoktu 1 ay sonra sesli aramalarda hiçbir tuşu kullanamiyorum normalde bütün dokunmatik alanlar gayet iyi çalışıyor fabrika ayarlarına dönderdim ama aynı sorun devam ediyor :(
    bu sorunu garantiye göndermeden düzeltme imkanım var mı (root,room vs)
    not:Cihaz rootlu değil

.
  2. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

Stock Rom flashlamak çözüm çözüm olabilir. Cihaz rootlu olmadığı ve dolayısıyla Backup almadığınız için en olası çözüm bu. Eğer flashlama konusunda yardım isterseniz ilgili konudan yararlanabilirsiniz. Takıldığınız bir yer olursa buradan cevap alabilirsiniz.

İyi günler.

.
  3. özgün
        Like  

.

User deleted

Cevabınız için teşekkür ederim ancak ben bu benim ilk android telefonum o yüzden bu işlerde yeniyim sitede veya başka bir kaynaktan bu Stock Rom flashlamak anlatım linkini verebilirseniz sevinirim

.
  4. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

Tabiki :)

Öncelikle verdiğim linklerdeki dosyaları indirin ve ilk iki linkteki programları verdiğim sırayla bilgisayarınıza kurun.

www.mymotocast.com/download/MDM?platform=windows

http://fwteam.grupoandroid.com/OTAs/RSDLite6.1.5.zip

https://docs.google.com/open?id=0B3ys81GaPChcUnJjTlozWTM4NWM

İki programı kurduktan sonra üçüncü linkteki dosyayı masaüstünüze çıkarın 1-1.5 GB boyutunda olması lazım.

Şarjı en az %­75 olmalı. Telefon kablosunda temazsızlık olmamalı ve sağlam olmalı.

İşlem yapılırken bilgisayarda veya telefonda başka bir işlem yapılmamalı.

Telefondaki önemli bilgileri yedekledikten sonra telefonu kapatın.

Ses kapama + Kamera + Güç tuşu üçüne aynı anda basın. Ekrana kırmızı yazılar gelmesi gerek. Ses kapama tuşu ile RSD yazısı gelene kadar ilerleyin Ses açma tuşu ile seçin ve telefonu bilgisayara bağlayın. Gerekli sürücülerin yüklenmesi lazım. Tüm sürücüle yüklenmediyse işleme başlamayın. Tüm sürücüler yüklenince RSD programını masaüstündeki simgesinden açın. Çıkartmış olduğunuz Stock Rom dosyasını seçin ve işlemi başlatın. 10dk içinde işlem tamamlanmış olur.

Root yetkisi ile ilgili araştırmayı google dan yaparsanız daha yararlı olur!

Kolay gelsin..

.
  5. özgün
        Like  

.

User deleted

Galiba üstte belirttiğiniz işlememi yapmadan önce bootloader unlock gibi işlem varmış bu işlemi yapmadanda rom flasmalamak yapılabilir mi

.
  6. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

Hiçbir şeye ihtiyaç yok. Ne Root ne Bootloader Unlock. Bu ikisi CWM için gerekli, CWM ile custom rom yükleniyor yani kullanıcıların yaptıkları Romlar. Bu yaptığımız servislerin yaptığı işlemin birebir aynısı. Ortada illegal bir durum yok yazılımlar Motorola tarafından geliştiriliyor. Sadece anlattıklarımı uygulayın ama öncesinde telefondaki dosyalarını almayı unutmayın. Kolay gelsin.

.
  7. özgün
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler şuan cihaz root lu ve Titanium Backup ile bütün programların yedeğini aldım onları işlemden sonra yeniden yüklemek için sisteme attığı klasörü kopyalamam yeterli değil mi

Bir de telefon USB hata ayıklama modunda mı olacak

Edited by özgün - 21/12/2013, 14:25

.
  8. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

Telefonunuz kapalı olacak yani içinde hangi romun yüklü olduğu rootlu veya bootloader unlock olup olmadığı, usb hata ayıklama modu vs. hiçbirşey önemli değil. Stock Rom yüklediğinizde yaptığınız tüm değişiklikler geri alınacak. Sıfır bir cihaza sahip olacaksınız. Ondan sonra Root ve Bootloader Unlock yapın forumda paylaştığım TWRP yükleyin ve yedek alın ve kullanmaya devam edim. Böylece herhangi bir sorunda bu temiz yedeğe geri dönebilirsiniz.

.
7 replies since 19/12/2013, 21:12   91 views
  Share  
.