GTA San Andreas Atrix

« Older   Newer »

Share  
.
  1. DarKKnighTR
        Like  

.

User deleted

Merhaba telefonum hepimizinki gibi Motorola Atrix. ICS Gustric Rom kullanıyorum. Bir çok oyunu çalıştıran telefon şu Angry Birds GO'da olduğu gibi bu GTA San Andreas'ı da çalıştırmadı. İlk defa Angry Birds GO'da karşılaştığım anlamsız bir sorun vardı. Uygulamaya tıkladığında siyah bir ekran geliyor ve 1 saniye sonra menüye geri dönüyor. Her ne sebeple oluyor bilmiyorum ama sizden bunun için yardım istiyorum. Şimdi Grand Theft Auto: San Andreas'ı denedim. Bunda da 1 saniye siyah bir ekran gelip, açılır gibi olup oyun açılmadan menüye geri dönüyor. Bu sorun neden kaynaklanır? Acaba APK mı uyumsuz, yoksa Tegra 2 için oyun henüz açılamaz durumda mı? Eğer açılırsa oyunu satın alacaktım. Şuan yardıma ihtiyacım var. Yardım edeceklere çok teşekkürler..

.
  2. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

Bir cok oyundan kastin nedir mesela real racing, most wanted, asphalt, fifa tarzi oyunlar mi? Yoksa markette bulunan 25-50 mb lik oyunlar mi? Neden sordun dersen oyun boyutuna bagli ureticiler ek data paketi sunuyorlar oyun kucukse apk icerisinde geliyor, boyut fazla ise sabit data olarak tek seferlik yukleniyor. Bu konu hakkinda sizin bilginiz var onu biliyorum ama belirtmek istedim. Kullanmadigim icin bilmiyorum ama ics rom un telefon hafizasi ile rom kismina ayrilan bolumde sıkıntı olabilir. Ben asphalt 7 ve most wanted oynadigim zamandan hatirliyorum 1 gb lik data dosyasini okumadigi zaman siyah ekran verip ve ardindan kapaniyordu. Uygulama tasiyan programlar ile telefon hafizasina tasimayi denediniz mi?

.
  3. DarKKnighTR
        Like  

.

User deleted

QUOTE (»CanERYVZ« @ 20/12/2013, 01:51) 
    Bir cok oyundan kastin nedir mesela real racing, most wanted, asphalt, fifa tarzi oyunlar mi? Yoksa markette bulunan 25-50 mb lik oyunlar mi? Neden sordun dersen oyun boyutuna bagli ureticiler ek data paketi sunuyorlar oyun kucukse apk icerisinde geliyor, boyut fazla ise sabit data olarak tek seferlik yukleniyor. Bu konu hakkinda sizin bilginiz var onu biliyorum ama belirtmek istedim. Kullanmadigim icin bilmiyorum ama ics rom un telefon hafizasi ile rom kismina ayrilan bolumde sıkıntı olabilir. Ben asphalt 7 ve most wanted oynadigim zamandan hatirliyorum 1 gb lik data dosyasini okumadigi zaman siyah ekran verip ve ardindan kapaniyordu. Uygulama tasiyan programlar ile telefon hafizasina tasimayi denediniz mi?

Hocam şuan Fifa 14, Asphalt 8 (biraz kassa da oynanıyor), Real Racing 3 gibi oyunlar kurulu telefonda. Ve telefonda boş yer de var uygulama oyun vs kurmak için. GTA: Sa'ın data'sı da yüklü şuan. Ama telefonda oyun nedense açılmıyor. Ve telefonda çokça boş yer varken Angry Birds GO'yu sizin konunuzdan indirip denemiştim açılmamıştı. Ardından Google Play'e girip denemiştim ve yine açılmamıştı. Sonra oyun çok ilgimi çekmediği için vazgeçmiştim ama şimdi aynı sorunu GTA: Sa'da da yaşadım. Oyunun datası dahili hafıza da yüklü. Zaten tüm oyunların data'ları dahili hafızada yüklü. Bir süre önce data dosyalarını hafıza kartına taşımayı Android 4 ve üstünde becerememiştim. Sebebini de bilmiyorum. Sonra dahili hafızada barındırmaya devam ettim. Yani taşıma ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Acaba kernelde bu oyunlar için destek mi yok. Hani mesela özel bir yapı vs gerektiriyorsa bu oyunlar ve o destek kernelde yoksa belki ondan da olabilir. Mesela Fruit Ninja THD nasıl kazıyordu yeni kernelde. Onun gibi de düşündüm ama uygulama 1 saniyeliğine açılıyor ve siyah ekranlı halde kapanıyor sonra menüye geri dönüyor. Yarın ayrıntılı deneyeceğim, hiç olmazsa rom değiştirip tekrar deneyeceğim. Ama benim gibi sorunlarla karşılaşanlar varsa da onlarında yöntemlerini veya çözüm yollarını dinlemek isterim. Yardımlar için teşekkürler tekrardan.

.
  4. DarKKnighTR
        Like  

.

User deleted

CM10.1'de denedim. Açılıyor 3-4 saniye siyah bir ekranda kalıyor sonra kapanıyor. Daha değişik romlarda yarın tekrar deneyeceğim bu oyunu.

.
  5. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

CM9 kullanıyordun sanırım. Sana romu hazırlayan ve kerneli derleyen adamın Google+ ve gmail adresini atıyorum. Eğer kernel kaynaklı ise yardımcı olur, iletilere çoğunlukla cevap veriyor. Google plus da sorun olarak yaz ve mail at, çözüm varsa sunar sana sonrasında buraya yazarsın herkesin faydalanması için.

https://plus.google.com/115192565197618527142/

[email protected]

.
  6. DarKKnighTR
        Like  

.

User deleted

Şu şekilde bir mail attım acaba cevap gelecek mi?

'Hi, I have a question. I am using yous CM9. And I have a problem. 4 different versions of the GTA San Andreas game released (1.0/1.01/1.0.2/1.0.3). I've tried them all properly. There are no version working. Because of this I got so angry and I wanted to break my phone but i didn't. I'm looking for solutions. And i need your help. If you help me, I will be very very pleased.'

.
  7. DarKKnighTR
        Like  

.

User deleted

Ayrıca az önce forumumuzda bulunan MIUI Konusundan MIUI son güncel türkçe sürümü yükledim. Bunda GTA San Andreas'ı açmaya çalıştığımda direk oyundan atmıyor. İndirme ekranı tarzı bir şey açılıyor ama ekranda hiçbir şey yok. Ekranın altı beyaza maviye yakın ve üst tarafı açık siyah gri gibi bir renge yakın bir ekran geliyor karşıma. Bu ekranda telefon hep bekliyor. Ne oyunu açtığı var ne de bir şey indirdiği. Ama ilginç tarafı ise oyundan atmıyor. Acaba bunun bir çözümü var mıdır ki?

.
  8. emcazey
        Like  

.

User deleted

Stock ROM'da da apk kurulmuyor, paket ayrıştırma hatası diyor. Umarım oyunu çalıştırabilen bir ROM/Kernel vardır ya da gelir de efsane oyunu cepten oynayabiliriz. Sinir oldum arkadaş, millet GTA 5 aldı oynuyor biz San Andreas oynamaktan aciz kaldık. Ayrıca Play'deki yorumlara bakılırsa oyunun kendisi sıkıntılı. Adam Note 3'te çalıştıramamış.

.
  9. DarKKnighTR
        Like  

.

User deleted

QUOTE (emcazey @ 21/12/2013, 12:13) 
    Stock ROM'da da apk kurulmuyor, paket ayrıştırma hatası diyor. Umarım oyunu çalıştırabilen bir ROM/Kernel vardır ya da gelir de efsane oyunu cepten oynayabiliriz. Sinir oldum arkadaş, millet GTA 5 aldı oynuyor biz San Andreas oynamaktan aciz kaldık. Ayrıca Play'deki yorumlara bakılırsa oyunun kendisi sıkıntılı. Adam Note 3'te çalıştıramamış.

Hocam MİUİ 4.2 üzerine kurulu olduğundan apk vs kuruluyor. Oyun siyah ekranda kalıyor ama ne yükleme var ne de açılmaya dair bir belirti. Öylece siyah ekranda bekliyoruz oyunun açılmasını ama açıldığı yok. Ama CM9'daki gibi oyundan da atmıyor. Ama açılmıyorda. Varya bu oyunu da açamazsam artık kırar atarım telefonu. Dün 4 versiyonunu denedim, tüm akşamımı indirmelere yüklemelere ayırdım hala da olmayacaksa kırarım bu telefonu. Biri takasa yanaşsa anında vericem de sabır deyip bekliyorum.

.
  10. kadir3su
        Like  

.

User deleted

1.03 demi siyah ekran hatasını alıyosan 1.02 de dene bide tablette bende öyle olmustu 1.03 te siyah ekran . ama 1.02 yüklediğim de açıldı oyun

.
  11. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

QUOTE (DarKKnighTR @ 21/12/2013, 12:34) 
    Hocam MİUİ 4.2 üzerine kurulu olduğundan apk vs kuruluyor. Oyun siyah ekranda kalıyor ama ne yükleme var ne de açılmaya dair bir belirti. Öylece siyah ekranda bekliyoruz oyunun açılmasını ama açıldığı yok. Ama CM9'daki gibi oyundan da atmıyor. Ama açılmıyorda. Varya bu oyunu da açamazsam artık kırar atarım telefonu. Dün 4 versiyonunu denedim, tüm akşamımı indirmelere yüklemelere ayırdım hala da olmayacaksa kırarım bu telefonu. Biri takasa yanaşsa anında vericem de sabır deyip bekliyorum.

Beyler bir oyun yüzünden ATRIX lerimize kötü davranmayalım. Oyun androide portlamada sıkıntılı sadece sizler değil Play Store da para verip alanlar dahi oynayamıyor oyunu bide onların halini düşünün :) Atrix lerimizde asphalt, most wanted ve real racing hatta dead trigger oynadım ben servise yollamadan önce. Son çıkan oyunları zorlanmadan açıyordu maşallah. Sıkıntılı oyunlar elbet olacak bekleyip oyunun düzeltilmesini beklicez. Ben 1.7 GHz Quad-Core işlemcili 2GB ram Octa-Core ekran kartında açamadım GTA San Andreas'ı oyunda var bir sorun anlayacağın :)

.
  12. DarKKnighTR
        Like  

.

User deleted

Asphalt 8 sanırım ilk versiyonlarında kasmıyormuş ama son güncellemeden sonra Atrix'te de kasmaya başlamış. Ve şuanda oynuyorum saçma sapan yerlerde kasıyor oyun. MIUI'nin oyun performansı daha mı iyi acaba? Belki 4.2 olduğundandır. Şunu hala da söyleyebilirim. Bu Atrix'ler adam olmayacak. Zaten kernel konusunda ilerleme de kaydetmiyorlar. Görüyorsunuz bir yerini yapıp diğer yerini bozuyorlar. Ömrünü bitirdiler artık bu telefonun. Şöyle adam gibi bir gün yüzü göremedik ya. Ama stabil kernel çıkmayacak diye bir şey yok. Seneye 8 değil 10-12 çekirdekli işlemciler çıkar, işte canavar gibi telefonlar çıkar. O zaman bize stabil kernel çıkar. O zaman öyle bakakalırız bizde milletin elindeki telefonlara. Zaten eğer düzgün bir şey çıkarsa bu telefonu ömrü bitene kadar kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum. Sonrasında da büyük bir zevkle parçalayacağım.

.
  13. DarKKnighTR
        Like  

.

User deleted

Krystian'a yazdığım mesajdan gelen cevap bu.

''Hi,

GTA San Andreas doesn't support atrix. You can't install official version on it. It might be using some extensions that atrix doesn't support (like NEON) and there is nothing that can be done to solve that. Try asking other gamers on xda, I rarely play any games on my phone.

Regards,
    Krystian''

Çevirebildiğim:
    ''GTA San Andreas Atrix'i desteklemez. Bunun resmi versiyonunu kuramazsınız. Bu belki Atrix'in desteklemediği bazı uzantılı kullanıyor olabilir (Neon gibi) ve bunu çözebilmek için yapılabilecek bir şey yok. XDA'daki diğer oyunculara sormayı deneyin, ben nadiren kendi telefonumda oyun oynuyorum.''

Böyle demiş Krystian sanırım Neon özelliği video gibi şeylerde de vardı. Mesela MX Player'in NEON için codec uygulaması filan vardı. Sanırım bu oyunun çalıştırabilmemiz için yapılacak bir şey yok. Yeni versiyonlarını bekleyebiliriz, Tegra için uyumlu çıkarmalarını bekleyebiliriz. Başka Tegra 2 veya 3 kullanan telefonlarda çalışıyor mu onu da bilmiyoruz. Acaba sadece Tegra 2'de mi çalışmıyor yoksa sadece Atrix'te mi çalışmıyor bunu da araştırmalıyız. Bence yapabileceğimiz şeylerden biri Rockstar'a bu konuda mesaj atmak olacaktır. S3 Mini gibi absürt bir telefon bile bu oyunu açıyorsa (hatta Replika S3'lerde bile çalıştıranlar var) kesinlikle bizim telefonda bunu çalıştırabilir. Ya bekleyeceğiz yada bildiride bulunacağız.

.
12 replies since 20/12/2013, 01:19   572 views
  Share  
.