teleservice para iaedesi talebi

« Older   Newer »

Share  
.
  1. mert5126
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar merhaba telefonu önümüzdeki hafta teleservice ye gönderiyorum. Sıkıntısı parmak izi sensörü çalışmıyor algılamıyor parmağı sanırım bozulmuş vede ön kamerasının içine toz kaçmış. bu iki nedenden dolayı göndereceğim. şimdi iki sorum var birincisi ben para iadesi almak istiyorum onlar bana moto g önerirlerse kabul etmesem fatura bedelini alabilirmiyim? yoksa illa moto g olarak mı almam lazım? ayrıca teleservice e gönderirken kargoyu karşı ödemeli mi gönderiyoruz yoksa biz mi ödüyoruz. Faturaların ve garanti kağıdını kendisinimi koymak lazım yoksa fotokopilerinimi koyayım?

.
  2. mert5126
        Like  

.

User deleted

yok mu arkadaşlar daha önce böyle bir deyimi olan? şimdi telefon yedek parça bekliyor diye gözüküyor sistemde yedek parçasını getirtemedikleri için ya para iadesi yada moto g gönderecekler büyük ihtimalle. bu noktada seçim yapabiliyor muyuz acaba? yani ben ücretin iade edilmesini istiyorum yada moto g istiyorum diyebiliyor muyuz? yoksa onlar ne derlerse ona mı uymak zorundayız?

.
  3. djsabay
        Like  

.

User deleted

Dostum ne istediğin sana kalmış sen ücret iadesi istiyorum dersen ücreti vermek zorundalar tabi 20 iş günü cumartesi ler dahil tamir edemezlerse. Eğer 20 gün dolar ve sana donmezlerse hemen git valiliğe hakem heyetine sikayet et ücret iadesi istiyorum de sonra telefonu gonderselerde kabul etme 2 3 ay sonra mahkeme kararıyla alırsın paranı

.
  4. mert5126
        Like  

.

User deleted

Djsabay verdiğin bilgi için teşekkür ederim 20 iş gününü çoktan geçti halen parça bekliyor diye görünüyor bugün aradım servisi motorola bize bir cevap vermediği sürece biz size para iadesimi yapılacak yeniden telefon mu verilecek yoksa tamir mi edilecek söyleyemeyiz dediler. Servise 20 iş günü geçtiği için telefon gelsede kabul etmeyeceğimi ücret iadesi dışında başka birşeyin kabul görmeyeceğini aksi takdirde hakem heyetine şikayette bulunacağımı söyledim. Onlarda haklarınızı kullanabilirsiniz gereken işlemleri yapabilirsiniz gibi pişkin bir cevap verdiler. Ben şuan kendime yeni bir telefon sipariş etmeyi düşünüyorum. Şu saatten sonra telefon gelsede kabul etmeyeceğim zaten. Gerekirse dediğin gibi gidip hakem heyetine şikayette bulunacağım.

.
  5. gfbyusuf1907
        Like  

.

User deleted

Benim 32 iş günü bugün bitti, ve telefon hala serviste, telefonu gold'tan aldığım için telefonu direk teleservice yerine gold'a verdim gold'ta servise gönderdi, fatura ıslandığı için birbirine yapıştı ve ayıramadığımız için kutunun içinde gitti(Kulaklık hariç herşey kutunun içinde) Gold bana telefonu alabilmem için fatura tarzı bir kağıt verdi, faturada 650TL yazıyor ama ürünü neredeyse 22 ay kullandım, ücret iadesi istesem kullandığım süreyi gözönünde bulundururarak fiyatta indirime giderlermi? hakem heyetine şikayet etmek ücretlimi ? avukata felan ihtiyaç varmı(avukata para kaptırmak istemiyorum) Daha önce mahkemeyle işim olmadığı için süreci hiç bilmiyorum

.
  6. mert5126
        Like  

.

User deleted

Faturanın bir fotokopisini alsaydın iyi olurdu aslında yada fotoğrafını felan çekseydin hakem heyetine başvururken kullanabilirdin ama yapacak bişey yok göndermişsin artık. Sen Gold'dan faturanın bir örneğini iste o faturayla hakem heyetine başvur avukata felan gerek yok onlar hallediyolar. 22 ay kullansanda 1 ay kullansanda tamir edemiyorlarsa ya sana para iadesi yapacaklar yada senin kabul edeceğin bir telefon verecekler sıfır olarak. Benim de süresi çoktan geçti biraz daha bekleyeceğim eğer teleserviceden bir cevap gelmez ise bende hakem heyetine başvuracağım.

.
  7. gfbyusuf1907
        Like  

.

User deleted

Önce gold'a gidip uyarı yapmam gerekiyormu yoksa direk hakem heyetinemi gideyim?

.
  8. mert5126
        Like  

.

User deleted

Hakem heyetine gidebilmen için fatura gerekli olur diye düşünüyorum. Sonuçta onlara o ürünü aldığınızı kanıtlaman gerekecek. eğer faturayı edinipte gidersen daha iyi olur diye düşünüyorum. Gold'dan o ürün için tekrar fatura isteyebilirsin sanırım.

.
  9. gfbyusuf1907
        Like  

.

User deleted

Gold bana bugün mesaj attı telefonunuz tamir edildi diye telefonu alayımmı yoksa para iadesimi istiyim

.
  10. mert5126
        Like  

.

User deleted

20 iş günü geçtiği için almama hakkın var. para iadesi için hakem heyetine başvurman gerekir diye düşünüyorum. önce bi gold ile görüş sonra hakem heyetine başvur istersen.

.
  11. gfbyusuf1907
        Like  

.

User deleted

Bende öyle yapmayı düşünüyorum telefonu almayacağım Gold'a 2-3 ay sonra mahkeme ile mutlaka para iadesi yapacaksınız uzatmayalım diye uyarıcam kabul etmezlerse faturanında fotokopisini felan alıp mahkemeye başvurucam bugün.

.
  12. gfbyusuf1907
        Like  

.

User deleted

bugün gold'a gittim ve paramı geri aldım

.
  13. mert5126
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar merhaba telefonu servise gönderdim bildiğiniz üzere telefonu teleservice 20 iş günü içerisinde yapamadı ücret iadeside yapmadılar bende 4 ay önce tüketici hakem heyetine başvurdum ancak geçenlerde teleservice den bir mesaj geldi telefonun arızasını yapıp kargoya vermişler şimdi ben bu telefonu teslim alayımmı yoksa almayımda geri mi gitsin?

.
  14. yuksell
        Like  

.

User deleted

Valla hocam karar senin bu telefonu istiyorsa kullan. bide teleservis yaptık der yapılmamış olur sen bi önce telefonu kontrol et sonra ona göre kararını ver.. teleservis tüketici heyetine basvurdugunu duymus herhalde yaptık kargoya verdik diye mesaj attıklarına göre..:)))

.
  15. mert5126
        Like  

.

User deleted

Hocam durum şöyle ben dava açtım zaten ve fatura bedelinin iadesini talep ettim. ancak dava edilen yer aldığım site ancak ürünü yapansa teleservice. şimdi telefonu alırsam davanın sonucuna bir etki yapar mı ben ücretimin iade edilmesini istiyorum. ben çoktan telefon aldım kullanıyorum şuan başka bir telefona zaten ihtiyacım yok. durum böyle.

.
20 replies since 8/8/2014, 23:07   333 views
  Share  
.