Hard brick(Sanırım...)

« Older   Newer »

Share  
.
  1. yusufani
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar telefonum 1 ay önce bozulmuştu sarja veya bilgisiyara taktığımda motorola simgesinden restart atıyordu ben de fastboot a girdiğimde battery is low cannot proggammed yazıyordu. Sinan abi de factory cable almamı söledi ben de sipariş ettim ama hala gelmedi (son teslimat tarihi bu perşembe ama sanırım gelmicek umudum kalmadı) ben de yarın elektiriciye yaptırtmaya çalışcaktım fakat bugun teli açtığımda sarjdayken fastboot a giriyorum ama bilgisayara takınca sadece beyaz ışık yanıyor bir türlü ekran gelmiyor yani factory kablom olsa bile sanırım yapayacağım bunun bir çözümü varmı yoksa xt910 serüveni buraya kadar mı? :( :( :(
    EDİT:SORUN ÇÖZÜLMÜŞTÜR :lol:

Edited by yusufani - 27/12/2014, 23:49

.
  2. draltus
        Like  

.

User deleted

pil tamamen boşaldığı için şarja takınca beyaz ışık yanıyor.
    razr xt910 çalışan bir sistem üzerinde fastboot geçince şarja başlar. sen bu ekranı geçemedği için şarj olmuyorsun. bu nedenden dolayı beyaz ışık alıyorsun.
    factory kabloyu bu kadar beklemene gerek yok. al bir microusb data kablo. şemayı yazdır. git bir elektronikçive aktive power kablo şemasını göster. microusb trafını kablolarına zarar vermeden keserek sadece 1 pinden 4. pine köprü atacak o kadar. bu sebepten senin alacağın kablo microusb tarafı rahat kesilebilen sağlam olmayan bir yapı olsun. rahat olur.

[img=https://s11.postimg.cc/i7pgf7min/Schematic.jpg]

böylece telefonun pili devre dışı kalarak gücü bilgisayarın usb bücünden alacak ve program atabileceksin

sıkıntı yok merak etme.

.
  3. Salkc
        Like  

.

User deleted

bende şarja takınca logo ekranında kalıyor usb kablosu ile şarja taktığımda beyaz ışık yanıyor.Telefon arkadaşın bozmuş fabrıka ayarlarına dönüyorum derken.Şarjdan çıkarınca direk kapanıyor zaten telefon.Usb üzerinden şarj edemez miyim herhangi bir yöntemle illa factorycable ile bilgisayara mı bağlamam lazım ?

.
  4. yusufani
        Like  

.

User deleted

Oncelikle dratalus cevabin icin tesekkur ederim fakat ben okuldaki teknisyene kabloyu actirdim orda sadece 2 kablo var bunun nedeni orjinal motorola kablosu olmamasi mi yoksa baska bir kablo mu almam gerek
    Salkc senin sorununla benimki ayni ya factory cable alcaksin ya da sarji degistireceksin benim bildigim baska cozum yok

.
  5. yusufani
        Like  

.

User deleted

<
    arkadaşlar başarılı bir şekilde telefonun arka kapağını açtım şimdi ben bu bataryaya nasıl akım veririm?

arkadaşlar pilin + kısmına kablonu + kısmını - ye - kısmını bağlasam bi sorun olur mu?

.
  6. yuksell
        Like  

.

User deleted

hayır. kabloları doğru bağladığın sürece bi sorun olmaz.. Eğer bataryayı şarj etmekse amacın bi tane şarj cihazı bul kablosunun şarj ucundan kes siyah ve kırmızı renkte kablo çkacak onları rengi rengi bataryaya bagla. sonra 2-3 saat sonra çıkarırsın şarj olmus olur.

beyler telefon kapalıyken bilgisayardan şarj edemezzsiniz anca bildirim ışığına yakmaya yetecek kadar enerji verir. nedenini bende bilmiyom.

Bu arada bende de birkac gün önce logo takılması olduydu bende RSD den tekrar ROM yükledim. Eski kullandığım yazı tipine dönmeye çalısıyordum sonra telefon yeni bastan baslatılması gerekti baslattım logoda öyle kaldı bende.

yeniden ROM yükleyin düzelir.

.
  7. yusufani
        Like  

.

User deleted

Beyler telefon u sarj etmeyi basardım ama fastboot ta bagladagımda unkown cihaz diyor :( NAPMALIYIM?

.
  8. yuksell
        Like  

.

User deleted

fastboot olayıla ,lgili bilgim yok.

.
  9. yusufani
        Like  

.

User deleted

:(

.
  10. yuksell
        Like  

.

User deleted

RSD YE GELİP DİREK ROM KURULUMU YAP.

.
  11. yusufani
        Like  

.

User deleted

rsd de cihazım gözükmüyor

.
  12. yuksell
        Like  

.

User deleted

bASKA BİR BİLGİSAYARDA DENE.

.
  13. yusufani
        Like  

.

User deleted

onda da olmadı ama acaba xp de mi denesem

.
  14. yuksell
        Like  

.

User deleted

Nasık olmaz ilginç. RSD yi bilgisyarında açıp sonra telefonundan ses kısma tusuna ve güç dügmesine basıp telefon açıldıgında güç düğmesinden elini çekip ekrana fastboot yazısı gelip ses kısm tusuyla RSD YE gelip ses açma tusuna basıp sonra telefonu bilgisyara baglamıyormusun?

işletim sistemiyle alakası pek yok. neden RSD.exe çalıstırabiliyorsa sorun yok demektir.

.
  15. yusufani
        Like  

.

User deleted

eskiden xp vardı onda çalışıyordu

bende rsd diye seçenek yok ben fastboota bağlıyorum

.
30 replies since 23/12/2014, 23:53   635 views
  Share  
.