M.Atrix sonrası alınabilecek telefon önerisi?

« Older   Newer »

Share  
.
  1. üstad
        Like  

.

User deleted

İyi kötü boğuşarakta kullansak Atrix piyasada şu an bulunan telefon modellerinden dahi, üstün özellikler taşımaya devam ediyor, şu sıralar büyük ekran (5--5.5 arası) bir telefon bakınıyorum, elektronik mağazalarında elime aldığım telefonlarda hep atrixten daha kötü bir özellik görüp elimden bırakıyorum(400-800TL arası bir yelpazeye bakıyorum ama daha da çıkabilirim), şu an forumlarda asus zenfone tavsiyeleri var, geçenlerde bir elime aldım, akıcılığı olsun ekran piksel yoğunluğu olsun hiç tatmin etmedi. Moto G göremedim zaten bir yerde, Samsung ve Sony'nin 1200TL üstü cihazları güzel ama verdiğim fiyat aralığındaki cihazlarında iş yok, Huaweinin bir modeli hoşuma gitti internette özelliklerini inceledim, Honor 6 modeli Türkiyede yok , yurtdışından 900-1000TL ye getiriliyormuş, bir de honor 6+ modeli var onun fiyatını bilmiyorum.

Benim -ve normal bir atrix kullanıcısının tahmini olarak- bir sonraki alacağı telefondan beklentileri:
    Ram 1.5GB ve üstünde olmalı ki bu değer swapsız hali olmalı,
    İşlemci artık en az 4 çekirdek 1.2GHz üstü olmalı, MTKlarda bazı sorunlar oluyor diye duydum, mümkünse MTK olmasın,
    boyut olarak 6'' büyük gibi 5.3'' ila 5.7'' arası makul geliyor bana
    piksel yoğunluğu Atrixin altında olmamalı yani 300 üstü olmalı,
    gorilla glass'a alıştık, IPS + gorilla glass gibi bişeyler olsun
    kamera düzgün en az 8MP Flaşlı, otomatik uzaklık ayarı yapan +1080P rahat video çeken bir arka kamera, ve 2MP üstü ön kamera mutlaka olmalı
    kulaklıksız radyo iyi olur.

sizin tavsiyeleriniz nelerdir??

edit: dananın büyüğü ahırda kalmış derler ya, esas sorunumuz olan güncellemeyi unuttum, Android versiyonu 4.4.x ve üstü stock rom bulunabilmeli

Edited by üstad - 3/1/2015, 01:34

.
  2. Vaste
        Like  

.

User deleted

Samsung galaxy s3 neo nun wifi çok iyi çekiyor nerdeyse laptopdan daha iyi, menüler arası geçiş diğer özellikler falan iyidi hep arkadaşta vardı samsung alırsan onu öneririm. Başka bi telefon zenfone 5 var genel olarak övgü alıyor fiyata göre donanımı en iyi o. Bide discovery 2 olabilir.

.
  3. üstad
        Like  

.

User deleted

samsung s3 neo'ya bir bakayım, samsunglarda arama sesi kaydedilebiliyordu sanırım, atrixde en çok dert yandığım konulardan biri bu, sırf o yüzden samsung düşünebilirim.

.
  4. Dehr
        Like  

.

User deleted

Bütçeyi biraz zorlarsanız LG G2 tavsiye ederim, 2 el temiz bulursanız o da olabilir.

Ek olarak; Atrix'inize talibim :D

.
  5. yuksell
        Like  

.

User deleted

Quatro F1453 var 600 Liraya falan bulursun
    5 inç 720p 1280x720 320dpi ıps ogs gorilla glass 2 ekran
    mtk 6582 ARM Cortex A7 4 çekirdek 1.30Ghz 4.4.2 kitkat
    1GB(tam tamına 954mb) RAM 16GB dahili hafıza 13.5 GB kullanıcı hafızası
    grafik, mali 400mp dual core 500 mhz gpu
    Arka kamera 13MP flaslı cmos F2.0 ful HD kayıt 30fps geceleri net çekiyor.
    Ön kamera 5 MP 720 kayıt
    1830 mAh batarya, çıkarılabilir.
    Yüz tanıma özelliği ile kilit açma, ve sesle kilit açma özelliği.

telefon 6.5 mm inceliğinde yan çerceveleri işlenmiş aluminyum alttan 3 tus var orta tusu çok güzel mavi bir ısık sadece ana menü tusu, geri side ayar ve geri tusu onlar simgeli

bluetooh,nfc,fm radyo 56 gibi kanal hafızası.,çift sim kart.bildirm ışıgı var ama tek renk gibi kırmızı e-posta falan gelince sarı yanıyor fakat atrix ve blackberry ler gibi değil ışığı şöyle hafif uzaktan bakınca bildirim ısıgı yanıp yanmadıgı belli olmuyor. onun bildirim ısıgı lazer
    ışıgı gibi tam karsısından bakınca bayagı parlak. ve yogun
    .
    Mono hoparlör. kalitesi iyi. iki mikrofon. belki üç emin değilim

eksi yönleri kullaklık çıkısı ses kalitesi normal gibi müzik dinleyeceksen atrix den dinlersin ben öyle yapıyom:)) Atrix e göre tahta gibi sesi. ama alısınca normal geliyor.

WİFİ SİNYALİ ATRİX E GÖRE DÜŞÜK AMA ATRİX E GÖREDE 2 KAT DAHA HIZLI İNTERNETİ.
    Bayagı güzel telefon Yurtdısında paçalı olarak geliyor çinden (öyle çin deyip geçme adamlar süper teknolojide ilerlediler). bizim lavuklar birlestiriyor oyuzden tür malı yazıyor. ve ondan dolayı ucuz ben 569 liraya almıstım simdi biraz çıkmıs zor bulunuyor. Firma 2 yıl garanti veriyor. Bi bozulma durumu olursa sıfırıyla değiştiriyorlarmış. özetleyecek olursam: saglam hızlı kullanıslı akıcı güzel çogu oyunu açıyor

Edited by yuksell - 13/1/2015, 07:38

.
4 replies since 2/1/2015, 17:50   121 views
  Share  
.