Atrix Motoblur Sorunsalı [YARDIM]

« Older   Newer »

Share  
.
  1. jeeper173
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar öncelikle merhaba;

Şuan elimde motoblur hesabı kilitli bir atrix var. Motoblur hesabı açmaya çalışır iken mail adresi hatalı girilmiş (@gmail yerine @qmail yazılmış) ve şifreside unutulmuş. Tel açıldığında motoblur hesap adı şifre girilmesini istiyor. Bunu düzeltmek için;

Telefon açık iken fabrika ayarlarına çekmeyi denedim olmadı. Telefon hiç bir değişiklik yapmadan kapanıp açılıyor ve normal kilitli haline geri dönüyor.

Recovery bölümünden fabrika ayarlarıda aynı şekilde işe yaramadı.

Pete's root tools (daha farklı root işlemlerini de denedim), rom yükleme işlemleri de yapılmıyor. Her şey engelli. Ne yaparsam yapayım tel sürekli eski kilitli haline geri dönüyor.

Daha başka ne yapabilirim? Telefonu kullanılabilir hale nasıl getirebilirim? Yardımcı olabilir misiniz?

.
  2. üstad
        Like  

.

User deleted

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=53684261
    adresinden dikkatlice orjinal romu kur

.
  3. jeeper173
        Like  

.

User deleted

QUOTE (üstad @ 11/2/2015, 01:31) 
    https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=53684261
    adresinden dikkatlice orjinal romu kur

Olmadı. İlk denediğim işlemler bunlardı. Romu yükleniyor fakat cihaz yine eski halinde kalıyor.

fastboot komutlarında da fail oluyor.

.
  4. yuksell
        Like  

.

User deleted

Motoblur hesabı ekranın kapama yöntemi vardı forumda ara bulursun.

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Recovery menüsünden wipe data / factory reset ve wipe cache işlemlerini yapın. Bu adımlardan sonra motoblur hesabı kilidinin devam etmesi imkansız...

.
  6. üstad
        Like  

.

User deleted

boot kilidini kaldırmamışsın. açılışta muhtemelen "unlocked" yazısını görmüyorsun. ihopbell.rar dosyasıyla başlayan adımları uygula, sonra
    fastboot erase cache
    fastboot erase userdata
    komutlarıyla telefonu sıfırla(yedeklemelerini unutma)
    yada cwm recovery kur ve oradan cache format, data format, dalvik cache erase yap

.
  7. jeeper173
        Like  

.

User deleted

QUOTE (üstad @ 14/2/2015, 12:18) 
    boot kilidini kaldırmamışsın. açılışta muhtemelen "unlocked" yazısını görmüyorsun. ihopbell.rar dosyasıyla başlayan adımları uygula, sonra
    fastboot erase cache
    fastboot erase userdata
    komutlarıyla telefonu sıfırla(yedeklemelerini unutma)
    yada cwm recovery kur ve oradan cache format, data format, dalvik cache erase yap

Evet onu çok sonradan farkettim. Fakat o konu başlığındaki linkler silinmiş. Farklı ihopbell ve fastboot dosyaları indirip denedim yinede olmadı. Fastboot komutlarında hata alıyorum rsd den sonra.

.
6 replies since 11/2/2015, 00:39   186 views
  Share  
.