Atrix Motoblur Sorunsalı [BOOTLOADER YARDIM]

« Older   Newer »

Share  
.
  1. jeeper173
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar öncelikle merhaba;

Şuan elimde motoblur hesabı kilitli bir atrix var. Motoblur hesabı açmaya çalışır iken mail adresi hatalı girilmiş (@gmail yerine @qmail yazılmış) ve şifreside unutulmuş. Tel açıldığında motoblur hesap adı şifre girilmesini istiyor. Bunu düzeltmek için;

-Telefon açık iken fabrika ayarlarına çekmeyi denedim olmadı. Telefon hiç bir değişiklik yapmadan kapanıp açılıyor ve normal kilitli haline geri dönüyor.

-Recovery bölümünden fabrika ayarlarıda aynı şekilde işe yaramıyor.

-Pete in root şeysi de işe yaramıyor. Tel birkaç defa tekrar başladığı için usb debugging kapalı oluyor her tel açıldığında. Motoblur u bypass etmeye çalışırken program hata veriyor.

-Bootloader ı açmak için forumdaki yolları denedim yine olmadı. IHOP dosyasını flashladıktan sonra fastboot sırasında "fastboot oem unlock" işleminde tel gözükmüyor. "INFOOEM unlock is not implemented" hatası alıyorum. Flashlanan dosya işlevselliğini yitiriyor sanırsam.

Mikrodalga fırın a atmak geliyor içimden telefonu. Hafızayı hasarsız temizleyeceğini bilsem hiç üşenmiycem.

Daha başka ne yapabilirim? Telefonu kullanılabilir hale nasıl getirebilirim? Yardımcı olabilir misiniz?

.
  2. üstad
        Like  

.

User deleted

Öncelikle mikrodalgaya koyacaksan pilini çıkar, hiçbir canlının bulunmadığı bir ortamdaki mikrodalgayı da uzaktan fişini takarak çalıştır ve büyük bir hızla kaç, önceden itfaiyeye de haber ver, patlar matlar neme lazı :)
    motoblur pek kullanmadım ama yeni bir gmail hesabı ile telefonu açamıyor musun? ben de orjinal romu kurunca direkt gmail hesabı ile başlıyorum. bir de recovery menüsü açılıyor sanırım orada tüm herşeyi silme yokmuydu? cwm'ye alıştık orjinal recovery yi unuttuk. motoblur hesabını biliyorsan pcden şifre değişikliği yapılabilmesi lazım mantıken.

.
  3. jeeper173
        Like  

.

User deleted

Hiçbiri yemiyor. Telefon açık iken yaptığım her şey siliniyor. Normal fabrika ayarları, recovery den yapılan format ta işe yaramıyor. Telefon sürekli o kilitli haline dönüyor. Bootloader ı açıp temiz bi rom yüklemem lazım fakat bootloader kilidinide açamıyorum.

Adamlar telefon üretmekten çok telefon güvenliğiyle uğraşmışlar. Hangi akla hizmetse...

.
  4. kebu
        Like  

.

User deleted

Öncelikle kolay gelsin.. Benim de söyle bir sorunum var. Arkadaslar hala atrix ile ilgilenen var mi bilmiyorum ama rsd ile unlock yapmaya çalisirken rsd telefonu görmesine ragmen cihaz özellikleri "N/A" olarak gozukuyor.(foto ekledim) Bu sekilde cihazi da flashlayamadim. Yardim edebilecek varsa sevinirim..

LanEdV

.
3 replies since 24/4/2015, 00:02   161 views
  Share  
.