RAZR XT910 KIRIK EKRAN

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Archi Tecture
        Like  

.

User deleted

Merhabalar,

Umarım bu forum halen aktiftir. Yaklaşık 3-4 yıl önce cyanogenmod yüklü XT910 telefonun ekranı kırıldı ben de ekranı değiştirmeye değer bulmadığımdan emekliye ayırmıştım. Şimdi bir projemizde ihtiyacımız var. Hatırladığım kadarıyla hdmi portunu kapatabiliyorduk ve kapalı olduğunu düşünüyorum elimizde henüz kablo olmadığından deneyemedik.

+Telefon ekranını Vysor vb. kullanarak bilgisayara yansıtmak istiyoruz.
    +Hdmi çıkışını kullanmak istiyoruz.

--Adb komutlarında no devices/emulators found hatası alıyoruz, usb debugging de kapalı olabilir.
    --Telefonu bilgisayara bağladığımda dosyalara erişebiliyoruz.
    -- Power tuşuna uzun basınca dosyalar gidiyor fakat yaklaşık30 sn sonra geri geliyor, sanıyoruz telefonu kapatmayı başaramadık.
    --cyanogenmod versiyonu hatırlamıyorum.

Çok aramama rağmen düzgün bir rehber bulamadım. Böyle bir durumda Vysor vb. kullanarak bilgisayara yansıtmak için ne yapabiliriz?

.
  2. exilada
        +1   Like  

.

User deleted

Selam, öncelikli olarak forum aktif değil :) buna karşın bir ümit yazışından dolayı cevap veriyorum. Bildirim maili düşmese ben de görmezdim. Aslında senin sorununun telefonla bir ilgisi yok doğrudan yazılımla ilgili. öncelikle problemin çözümsüz olmadığı belirtmekle birlikte birkaç link koyacağım umarım işine yarar. fakat bundan önce telefonun sürücülerinin tamamen yüklü olduğundan emin olmanı öneririm.burada bulamazsan benim evdeki bilgisayarda sanırım hala duruyor, yardımcı olurum :) https://stackoverflow.com/questions/107050...nd-with-adb-exe
    http://dmzilla.com/2014/07/21/how-to-displ...-on-pc-no-root/

.
  3. Archi Tecture
        Like  

.

User deleted

Merhaba,

Öncelikle Exilada nickli üyeye yanıtı ve yardım denemesi teşekkür ederiz. Ne var ki biz sorunu dün gece itibari ile kısmen çözmüş bulunmaktayız yine de attığı 2. linki faydalı bulduk.

Daha sonra benzer durumu yaşayacaklar için ne yaptığımızı anlatmak isterim.

+Öncelikle micro hdmi to hdmi kablo ile telefonu tv'ye bağladık. Görüntü direk ekrana geldi. :thumb_yello.gif:

+Bu esnada dokunmatiğin de tam çalışmadığını fark ettik neyse ki ekranın 1/4 lük alt kısmı çalışmakta.

+Ardından usb debugging ayarını etkinleştirdik, bunu yaparken hdmi ayarlarında scan for hdmi connections ayarının kapalı olduğunu farkettik. Bu ayarın kapalı olması hdmi ile bağlandığında telefonumuzun ekranının yansımasına engel değil bunu da öğrenmiş olduk.

+Telefonun içinde sandığımın aksine CyanogenMod değil stock 4.1.2 yüklüydü.

+Adb komutlarıyla telefona AirDroid adlı uygulamayı yükledik, Vysorda sıkıntı yaşadığımızdan AirDroid kullanmaya karar verdik.

+AirDroid için internet bağlantısı gerektiğinden adb komutlarıyla wifi şifresini girdik ve yine adb komutlarıyla ekranda uygulamayı bulup login olduk. Burda biraz matematik yaptık gönderdiğimiz komutlarda koordinat giriyoruz oraya dokunmuş oluyoruz, şifre için iş çok kolay direk text gönderiyoruz.

+Daha sonra bilgisayara da yüklediğimiz AirDroid uygulaması ile telefona eriştik.

+Bir başka android telefonumuza da AirMirror yükledik, telefondan kontrol etmesi daha kolay oluyor.

+AirDroid kullanmak için root gerekmiyor zira telefon rootlu değildi.

Şimdi yapmak istediğimiz custom rom atmak çünkü çok fazla gereksiz uygulama var ve şu anki haliyle sistem çok kullanışsız ya da bize biraz eski geldi haliyle. :alienff: :D

İstediğimiz sonucu alabilir miyiz bilmiyoruz ama şu aşamada ümitliyiz. Bu konuda da her türlü yardıma ve öneriye açığız. Örneğin lineageOS kuran deneyen var mı aranızda?

Bizim gibi eski cihazları değerlendirmek isteyen arkadaşlar için umarım foruma da bir nebze nefes olmuştur :motomodtr:

.
2 replies since 18/2/2019, 15:40   89 views
  Share  
.