Symbiosis x.1 final by den çok yavaş

« Older   Newer »

Share  
.
  1. cascade128
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar foruma yeni üye oldum ve hemen symbiosis x.1 final i zn5 ime flashladım, çok şükür hiçbir sorun çıkmadı ve cihazımı kullanmaya başladım, fakat cihaz aşırı yavaş çalışıyor, müzik çalar vb birsürü yerde cihaz bir süreliğine kilitleniyor tekrar kendine geliyor veya aşırı şekilde yavaşlıyor, arama yapmaya çalıştığımda bile çoğu zaman ya arama yapmıyor yada arama çok geç gerçekleşiyor en sinir bozucu kısmıda bu oluyor zaten, zcpu ayarları vs her türlü tweakler olması gereken ayarlarda. Bende bu duruma daha fazla katlanamadım ve orjinal ama daha hızlı olan bir mp var onu flashladım cihazıma, yavaşlama ve kilitlenme sorunlarım ortadan kalktı, cihaz çok daha hızlı oldu, fakat bu sefer de sybiosis görsellerinden mahrumum ve multicamera vs. gibi ekstra özellikleri kullanmaktan yoksun kaldım, açıkçası gene tatmin olamadım. Merak ettiğim konu bu mp yi yani symbiosis x.1 final i flashlayan herkesmi cihazını bu şekilde kullanıyor, yoksa benim cihazımda mı bir anormallik var, bir fikri veya yapmam gereken bişi olabileceğini düşünen, yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa minnettar olurum...

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Selamlar cascade,

Symbiosis yükledikten sonra tüm datayı sıfırla yap, telefonu ve mod'u kendine getirecektir. Eğer yardımcı olmazsa. Önce orjinal fw ve ardından gene Symbiosis'i yükle. Bu arada swap ve cpu oc gibi işlemleride yap.

.
  3. cascade128
        Like  

.

User deleted

Aleykum selam çok teşekkür ederim Semseddin, ama birkaç sorum olucak, forumda yeni olduğum için modun detaylı kullanımını bilmiyorum, data sıfırlamasını nerden ve nasıl yapıcam, bide swap dedin onu nasıl ayarlıycam ve senin kullandığın cpu oc ayarları nedir, detaylı olarak bana buraya cevaplarsan şimdiden çok teşekkür ederim sana...

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Ben Zn5'i bırakalı 6 ay falan oluyor, o yüzden nokta atışı yaparak sana şuraya buraya gir diyemem, yanlış olur fakat Swap ve OC uygulamaları Symbiosis'in kendi menüleri içerisinde vardır, kurcalarsan bulursun. Tüm datayı sıfırla ise Ayarlar / özellikler içersiinde olmalı.

Foruma hoşgeldin :)

.
  5. cascade128
        Like  

.

User deleted

Tamam Teşekkür ederim, akşama tekrar symbiosis i flashlayıp dediklerini yapıcam, orjinal roma dönmekte biraz acele etmişim sanırım, çok sağol. Bu arada hoşbulduk :D

.
  6. profaksay
        Like  

.

User deleted

Foruma hoşgeldin kardeşim. Cpu ve swap için ana menüdeki tweaks menüsüne gel. 1. Sıradaki ikona tıkla 1. Sayfada aicpu full seç, sağa geç swap on yap boyutu 200 mb yap alan olarak sd öneririm. Ben şu an 16 gb microsdhc ile sorunsuz kullanıyorum.

.
  7. cascade128
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler profaksay, çok sağolun hepiniz, Allah ın izniyle bu akşam tekrar flashlayıp deniycem bütün dediklerinizi, sonucu buraya yazarım...

.
  8. ErgN
        Like  

.

User deleted

Hocam bende bugün flash'ladım gerçek çok yavaş , cpu'yu manuel 533mhz'e çekip 200mb swap aktive ettim menü geçişlerinde biraz yararını gördüm.

Müzik çalar gibi kodak galeri gibi yerlerde çok yavaş geziyorum. Sym5 deneyeceğim birazdan bakalım o nasıl.

Bu arada sizdede radyo açık gezinirken parazit oluyormu ? otobüs vs.

.
  9. cascade128
        Like  

.

User deleted

Valla ben semseddin ve profaksay arkadaşların dediklerini aynen uyguladım, epey bi hız artışı oldu, arama menüler vs gibi ama en önemlisi tabiki aramadaki hızdı mağlum bu bir cep telefonu arama yapmak için kullandığımız bir cihaz, fakat semseddin arkadaşımın dediği data sıfırlama olayını denedim ama cihaz kilitleniyor bu işlemi yaptığımda, lütfen bekleyin sıfırlama işlemi sürüyor diyo ve kilitleniyor ne kadar denediysem hep sonuç aynı, menü hızlarında çok fazla kayde değer bir hız artışı olmadı sonuç itibarı ile, birde swap olayını yaptığımda 1 gb lık hafıza kartım sorun oluşturmaya başladı bende 4gb lık bir sdhc bir kartı taktım, 4gb lık kart için en ideal swap değeri nedir bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim, radyo olayını hiç denemedim, radyoyu hiç kullanmadım daha doğrusu...

.
  10. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Sym X.1 finalde bir sorun var galiba.

.
  11. ErgN
        Like  

.

User deleted

Sinan abi bana önerdiğin ilove3d_ZN5_030ER_Evo3-Cramfs_E7 yi flash'ladım fotoğraf çekimi çok iyi , raw -binned raw çekimleri yapıyor. Birazdan programları yükleyeceğim bi problem çıkmaz ise paylaşacağım , çok seri FW.

(programlar çalışıyor)

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=33859338

Edited by ErgN - 21/11/2010, 16:59

.
  12. Espinosa
        Like  

.

User deleted

norsa 6a.2a nın linki açılmıyor gibi

.
  13. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Link'i düzenledim fakat indirecekler Profaksay'ın açtığı yeni konudan indirsin, açıklamalarını da eklemiş sağolsun.

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=42019357

.
  14. ilkerburak
        Like  

.

User deleted

evo3 te qvga çekim yok.. bu harika kamerayla 6600 çözünürlüğünde video çekerim ben sorun değil diyen yüklesin..

sırf hızlı diye de bi mp flaşlanır mı bilemem... symbiosis ten biraz hızlı 3 aşağı 5 yukarı aynı işi yapan freedom yükleyebilirsiniz mesela...

freedom ext. evo3 ten daha yeni bir mp ve bence burun farkıyla sym x.1final dan önde freedom.. freeedooooooooooommmm :D :biggrin2.gif:

Edited by ilkerburak - 5/12/2010, 02:01

.
13 replies since 18/11/2010, 23:55   167 views
  Share  
.