XT910 Jelly Bean 4.1.2 OTA, 982.124.14.XT910.Vodafone.en.EU !

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

bb42c5585b02cc410d752931e3c1f0fb875a516ea27970b46813c12e3495dc9a6g

Merhaba arkadaşlar,

RAZR XT910 için ilk resmi android 4.1.2 jelly bean OTA güncellemesi Almanya-Vodafone'dan geldi. Rom'u yükleyebilmek için ICS Vodafone Almanya'nın rsd lite ile flashlanması lazım. Bu rom'da malesef Türkçe yok. Motorola ve özellikle Vodafone'un büyük ayıbıdır. ICS'de Türkçe dil varken, Jelly Bean'de Türkçenin kaldırılması kadar saçma birşey olamaz. Herneyse, sinirleri germeden diğer jb romların birisi içinde Türkçe olacağını umuyorum. RSD Lite ile flashlayacağınız ics 4.0.4 vodafone almanya yazılımı, cihazın iç hafızasını silecektir, yedek almayı unutmayın. Aşağıdaki talimatlarla cihazını Jelly Bean'e yükseltenler, ICS 4.0.4'e geri dönüşü yoktur. CDT güvenlik değeri yükseliyor. Aşağıdaki işlemler sadece XT910 modeli için geçerlidir. Avrupa, Asya, Hongkong,Avustralya, MERetail, NonEugs cihazların hepsine yüklenebilir.

Aşağıdaki dosyayı indirin ve RSD Lite 6 ve üzeriyle cihaza flashlayın. 16gb'lik dahili bellek silinecektir. Bootloader sürümü,Radio rom gibi güncellemeleri var.
    1- ICS Vodafone Almanya 4.0.4 - SPDREM_U_01.6.7.2-180_SPU-19-TA-11.6_04.10.00R

Cihazı root edin ve ardından Ota RootKeeper çalıştırın. Protect root'a tıklayın ve temp un-root ile root yedeği alın.

Aşağıdaki dosyayı HAFIZA Kartınıza kopyalayın ve cihazın stock recoverysinden yükleyin. Stock recovery'e nasıl girilir ?
    JB OTABlur_Version.672.180.41.XT910.Vodafone.en.EU.zip
    Yükleme bittikten sonra marketten ota rootkeeper'i tekrar yükleyip, root yedeğinizi aktifleştirin.

Sonuç : Root edilmiş, official xt910 jelly bean 982.124.14.XT910.Vodafone.en.EU sürümüne geçtiniz. Malesef Türkçe olmaması ve eski sürüme geçişe izin vermemesi yüzünden yüklemedim. Türkçe desteği içeren bir yapı geldiği zaman yüklemeye değer bulacağım. Tüm XT910 sahiplerine hayırlı olsun ve kolay gelsin.

Sinan.

.
  2. damn2u
        Like  

.

User deleted

Diğer avrupa sürümleri de bu şekilde olursa Motorolaya yazıklar olsun derim, resmen bile bile Türk kullanıcıların offical JB kullanmaması için oturup kasmışlar demektir. Şu sürümün bile dil paketi içermemesi ve hatta hatta ICS dönüşüne uygun yapıda olmaması bile hakarettir.

Paylaşım için teşekkürler hocam. :thumb_yello.gif:

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Az önce Motorola Live Chat support'dan Nicole isimli kişiyle konuştum. Fransa Jelly Bean güncellemesinde de Türkçe olmadığını belirtti. Geriye iki seçenek kaldı, Retail GB ve Retail DE, umarım birisinde Türkçe çıkar...

.
  4. damn2u
        Like  

.

User deleted

Adamlar resmen bizi 3. dünya insanı sınıfına sokmak için çabalıyorlar.. Custom romlara mahkum olacağız düşüncesi kafamda yoğunlaşmaya başladı maalesef.

.
  5. border force
        Like  

.

User deleted

şuna bak tüm diller var Türkçe yok, yazık olmuş.

.
  6. emirsaltuk
        Like  

.

User deleted

cihazı aldığıma pişman olmaya başlayacağım sanırım :( yazıklar olsun motorolaya

.
  7. ercuezel
        Like  

.

User deleted

az evvel carl diye biriyle konuşuk müşteri temsilcisiymiş,
    ama amerika destek ekibinden olduğu için yuvarlak cevaplarla geçiştirip
    avrupa destekle görüşmemi söyledi.

program hazırsa türkiye paketini çıkarmak çok mu meşakkatli böyle ki
    biz avrupa paketlerinde türkçe olmasını umuyoruz?

.
  8. DroidRazr
        Like  

.

User deleted

Yuh ya! Türkçe yok bir tek... Yazıklar olsun diyorum...

.
  9. ercuezel
        Like  

.

User deleted

bence türkçe irtibat telefonlarına sarılmak lazım yarın sabah

.
  10. ErgN
        Like  

.

User deleted

Almanya vodafone'da bile Türkçe yoksa zor.

.
  11. french press
        Like  

.

User deleted

Türkçe olup olmamasını pek umursamıyorum lakin herhangi bir servislik durum olduğunda sıkıntı çıkarırlar mı bize ? malum ics ye geri dönüş yok official ics yükleyip veremeyiz servise

QUOTE (Semseddin @ 13/3/2013, 15:55) 
    Az önce Motorola Live Chat support'dan Nicole isimli kişiyle konuştum. Fransa Jelly Bean güncellemesinde de Türkçe olmadığını belirtti. Geriye iki seçenek kaldı, Retail GB ve Retail DE, umarım birisinde Türkçe çıkar...

Sinan Hocam NonEfigRetail.en.Eu ne zaman çıkar sizce ? Bunda Türkçe olması yüksek ihtimal ne dersin?

.
  12. border force
        Like  

.

User deleted

Bana göre NonEfigSRetail.en.EU'da Türkçe olur :) Bakalım hayırlısı :P

.
  13. Semseddin
        Like  

.

User deleted

NonEfigSRetail.en.EU bölgelerine JB gelmeyecek denildi. O yüzden retail.gb yada retail.de 'den başka seçenek kalmıyor. Dün rom'un deodex edilmiş halini bmm 0.3.4'den yükledim sorunsuz. Geri dönüşüde var kolayca. Fazla kurcalama fırsatım olmadı ama Verizon 4.1.2 'ye benzemiş.

.
  14. border force
        Like  

.

User deleted

Türkiye NonEfigSRetail.en.EU'da yer alıyor dimi? NonEfigSRetailin açılımı nedir?

.
  15. french press
        Like  

.

User deleted

England,France,İtaly,Germany,Spain dışındaki Avrupa ülkeleri

.
115 replies since 13/3/2013, 14:31   7734 views
  Share  
.