Atrix 4G Custom Rom Rehberi

Yeni ve güncel :)

« Older   Newer »

Share  
.
  1. isminivermeyenizleyici
        Like  

.

User deleted

KONUNUN SON GÜNCELLENME TARİHİ: 31-1-2013
    ________________________________________________________________________________________________

Yenilenmiş Custom Rom rehberine hoşgeldiniz.

Bu başlık altında elimden geldiğince güncel ve popüler olan Rom'ları size tanıtacağım.Öncelikle uyarılarımızı yapalım.Buradaki Custom Rom'ların geliştiricisi ben değilim, dolayısıyla sorumluluk benim ya da MotomodTR'nin değildir.Herşey sizin elinizdedir... :)

DİKKAT!
    *İlk defa Custom Rom kuracak arkadaşların öncelikle Bootloader Unlock, Root ve Clockworkmod kurulumu işlemlerini yapmaları gereklidir.
    *İncelenmesini istediğiniz Rom'ları P.M atarak bana gönderebilirsiniz.Kurduktan sonra incelememi yapıp, konu içinde paylaşırım.
    *Sorun yaşadığınız, bilgilerini eksik bulduğunuz Rom'ları bana p.m atarak düzeltmeme yardımcı olabilirsiniz...
    *Ben de insanım, gecikebilirim.Güncelleme çıktığında bu konuda gecikme olabilir.Kusuruma bakmayın :)
    Başlayalım...

CyanogenMod 10.1 by Epinter - JellyBean

Son Güncelleme : 24-01-2013
    İndirmek İçin Tıklayınız
    Forum Konusu : Tıklayın
    Beklenenden daha stabil olduğu kesin.Şarj süresi 13-15 saat arası gidiyor.Kamera sorunu hala çözümlenmiş değil.Bunun üzerine bu rom'da Bluetooth ile ilgili bir sıkıntı da var.Stabilite açısından ortalama bir rom.Arayüz tercih edenlerin ilk şıkkıdır... :)

M-Rom - CyanogenMod7 Based

Son Güncelleme : 13-01-2013
    İndirmek İçin Tıklayınız
    Şarj süresiyle ilgi çeken CM7 tabanlı romdur.Stabilite isteyenler için tavsiye edilir.İçinde mevcut olan BatteryFix ile her şarjdan sonra batarya kalibrasyonu yapmanız ve doğru batarya değerleri görmeniz mümkün...

CM10 By Epinter

Son Güncelleme : 17-11-2012
    İndirmek İçin Tıklayınız
    XDA Linki : Tıklayın
    Epinter'ın yaptığı JB Romlardan biri.stabil sayılabilir özellikte lakin, ısınma sorunu yaşayan arkadaşlar var.Ayrıca video kamera ve parmak izi okuyucusu çalışmamakta.Gingerbread'den sıkılıp arayüz değiştirmek isteyen kullanıcılarımız için uygun rom olabilir...

CSrom - Gingerbread Based

Son Güncelleme : 26-01-2013
    İndirmek İçin Tıklayınız (Normal)
    İndirmek İçin Tıklayınız (Turbo)
    İndirmek İçin Tıklayınız (Webtop Eki)
    XDA Konusu : Tıklayın
    Mevcut olan iki versiyonu vardır.Gingerbread'den kopamayan ama performans isteyenler için tasarlanmıştır.Csrom ve Csrom TURBO olarak iki versiyonu var.Turbo versiyonu, performans isteyenler için biçilmiş kaftan.Geliştiricisi hala rom üzerinde çalışıyor...

AOKP for Atrix Milestone

Son Güncelleme : 07-12-2012
    İndirmek İçin Tıklayınız
    İlk kurduğum JB Rom'dur. Isınma sorunu yaşayan arkadaşların yanı sıra, video kamerası hala çalışmamaktadır.Arayüz harikasıdır.Gingerbread'den sonra ekran da canlı geliyor neden bilemedim.:)

CyanogenMod9 With Leaked Kernel

Son Güncelleme : 14-01-2013
    İndirmek İçin Tıklayınız
    ICS tabanlı ve stabil bir romdur.Parmak izi okuyucusu ve Webtop dışında, VİDEO KAMERA DAHİL herşeyi çalışmaktadır.

CyanogenMod10 With Leaked Kernel

Son Güncelleme : 01-01-2013
    İndirmek İçin Tıklayınız
    JellyBean tabanlı ve çalışır vaziyettedir.Isınma sorunu sezmiştim ilk kurduğumda.Video kamerasına kadar herşeyi çalışıyor.Sadece Webtop ve Parmak izi okuyucusunu kullanamıyorsunuz...

NowBlast 2.3.6
    14kzhmp
    Son Güncelleme : Bilinmiyor, Çince :/
    İndirmek İçin Tıklayınız (Paket İçinde Ramfix ve GAPPS'de var.)
    Kurulumu teferruatlı bir romdur.Çin romlarına güven olmaz diyenlerdenim ama kurup denedim.İlk açılışta çalan Hello Moto temalı müzik beni illet etse de arayüzü çok hoş.Yapımcısı özellikle not geçmiş.Kurmadan önce fastboot ile giriş yapıp aşağıdaki komutları girmeniz gerekiyor.
    1. fastboot Modunda giriş yapın.
    2. Moto-fastboot Erase Boot
    3. Moto-fastboot Erase System
    4. Moto-fastboot Erase Userdata
    5. Moto-fastboot Erase Cache
    6. Moto-fastboot Erase Preinstall
    7. Moto-fastboot Erase Webtop

ICS 4.0 Gustrick

Son Güncelleme : Bilinmiyor, Çince :/
    İndirmek İçin Tıklayınız
    Herşeyiyle çalışan sınırlı ICS rom'lardandır.Webtop özelliğine kadar çalışmakta.Parmak izi okuyucusu aktif.Açılış ekranında Bootanimation 10 saniye kadar geç geliyor, ve batarya tüketimi yüksek.İşyeri,Ev gibi ortamlarda sürekli bulunuyorsanız şarj sorunu yaşamazsınız ancak şarj edecek yeriniz olmayınca malesef sorun oluyor.BatteryDrain'in sebebi ise çok fazla RAM kullanması olarak gösteriliyor.Yine de Webtop kullanmak isteyen ve arayüze hakim olmak isteyen kullanıcılar için en stabil rom budur.

MokeeOS

İndirmek İçin Tıklayınız
    Arayüzü gelişmiş romlardan biridir.Webtop özelliği ve Türkçe dil desteği yoktur.Farklı arayüz denemek isteyenlere tavsiyemdir, Batarya performansı cm7 kadar.Eğleneceğiniz bi sistem..

[Bell/INTL] Max Blur V5.0

Part 1: www.mediafire.com/?p9ta9iwgig050qa
    Part 2: www.mediafire.com/?vf8uawrd9g360f1
    Blur tabanlı en stabil Custom Rom olarak beefytr'den onay almış bir rom :) Blur arayüzü seven, stabilitesini isteyen ama çeşitli değişiklikler arayan üyelerimiz rahatlıkla kullanabilir.Ram kullanımı son derece düşük, 1.3GHZ overclock ile kuruluyor.

Laytveyit - By blttalas From MotomodTR :)

İndirmek İçin Tıklayınız
    Deblur Rom'dur.Forum üyemiz bulut tarafından yapılmıştır.kullandığım en stabil romlardan biridir.ayrıca geliştiricisi, eğlenceli Add-onlar'la rom'u desteklemiş.Webtop Hack kendinden geliyor.Ayrıca SD Card Boost gibi özellikleri var.Tavsiyemdir :)

Edited by isminivermeyenizleyici - 31/1/2013, 18:36

.
  2. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

Eline sağlık hocam.

.
  3. isminivermeyenizleyici
        Like  

.

User deleted

rica ederim :)

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Eline sağlık isminivermeyenizleyici, güzel ciklet tarzında seç beğen al gibi sevdim formatı. Format güzel ama insan ne flashladığını bilmiyor. Romların orjinal konularına da link verirsen iyi olur.

.
  5. manager79
        Like  

.

User deleted

Eline sağlık, kolay gelsin demek için bölüyorum..

2-3 mesaj rezerve yap bence, aradaki mesajları mod arkadaşlar siler.

.
  6. isminivermeyenizleyici
        Like  

.

User deleted

hocam hiç gerek yok :) ilk mesaja postladıkça başlığa tarih atar, mesaj sonuna ileti bırakırım.

Dipnot : Birdahaki düzenlemede XDA Konularını da link olarak eklerim adminim.:)

.
  7. manager79
        Like  

.

User deleted

Fikir olsun diye yazıyorum. Aşağıdaki örnekte olduğu gibi room isimlerine forumumuz içindeki linkleri gömersen daha iyi olur sanki..

www.grupoandroid.com/topic/61586-indice-de-todas-las-roms/

.
  8. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Now blast 2.3.6 incelenmeli.

.
  9.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    EDIT: Sorun bendeymiş, kusura bakmayın :) Hocam güzel rehber olmuş eline sağlık, tavsiyen var mı?

.
  10. isminivermeyenizleyici
        Like  

.

User deleted

QUOTE (manager79 @ 28/1/2013, 22:01)
    Fikir olsun diye yazıyorum. Aşağıdaki örnekte olduğu gibi room isimlerine forumumuz içindeki linkleri gömersen daha iyi olur sanki..

www.grupoandroid.com/topic/61586-indice-de-todas-las-roms/

Hocam insanlar görsel istiyor.XDA'ya yönlendirmek yerine, türkçe bilgilendirmeyle insanları donatmak daha cazip bence...

QUOTE (Semseddin @ 28/1/2013, 22:09)
    Now blast 2.3.6 incelenmeli.

Ustam şimdi indiriyorum...

QUOTE (smnfrkn @ 28/1/2013, 22:11) 
    EDIT: Sorun bendeymiş, kusura bakmayın :) Hocam güzel rehber olmuş eline sağlık, tavsiyen var mı?

CSRom Turbo'yu tavsiye ederim :)

.
  11.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    Onu denedim hocam Blur kesmiyor cihazı. Artık ya ICS ya da JB kullanmak istiyorum açıkçası, bıktım, bezdim GB'den. :) Var mıdır buna uygun tavsiyen. Yani CM9, CM10 ve CM10.1 arasında parmak izini geçtik zaten artık şarjı ideal olsun, kamerası çalışsın, performansı da yeterli olsun derdim bu :)

.
  12. isminivermeyenizleyici
        Like  

.

User deleted

o zaman leaked kernelli romları kurabilirsin hocam.2 tane rom var cm10 cm9 with leaked kernel diye.ikisinin de kamerası çalışıyor.şarj süreleri biraz kısa olabilir ama 2g ile idare edebilirsin.

zaman içinder Gingerbread tabanlı ama ICS arayüzlü romlar ekledim listeme.Onlardan çakıcam şuraya...

.
  13. lutfu696
        Like  

.

User deleted

Ben yıkarıdakilerden Mrom ve CM10 By Epinter romunu kullandım.
    Mrom hakkındaki yorumum pil ömrü harika.Özellikle cihaz beklemedeyken (uyku) pil tüketimi en az düzeyde.Gece telefonu kurcalayıp %90 gibi değerdeyken diğer romlardaki gibi sabaha kadar düşecek pil korkusuyla şarja takma ihtiyacı hissetmessiniz.Gece süresince %2-3 en fazla 4 gibi değer oynadı.

CM10 ise mrom dan sonra geçtiğim için batarya berbattı.1 hafta kullandım batarya biraz kendine geldi.Akşamı anca çıkarmaya başladım.Bu romda sevdiğim tek şey statü çubuğu ve smslere quick reply özelliği.Gerçekten mükkemmel bir arayüzdü.

He şu an ne yapıyorum.Neutrino GT rom + Theme Chooser + TSF launcher ile JB ye yakın görsel ve işlevsellik yakaladım.
    Sadece şu quick reply olayı canımı sıkıyor.Bir programla o işleve benzer şekilde kullanıyorum ama sistemle senkronize çalışmıyor program. Keşke şu romun yapımcısı quick reply gibisinden bir add-on çıkarsa...

.
  14. isminivermeyenizleyici
        Like  

.

User deleted

Evet ben de cm10'un statusbarına hastayım.Mrom'da da haklısın, 3 ay bozmadan kullanabildim.

Neutrino'nun linkleri sağlam değil.Sanırım artık geliştirme de almıyor... Bilemiyorum :/

.
  15.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    QUOTE (isminivermeyenizleyici @ 28/1/2013, 23:34) 
    o zaman leaked kernelli romları kurabilirsin hocam.2 tane rom var cm10 cm9 with leaked kernel diye.ikisinin de kamerası çalışıyor.şarj süreleri biraz kısa olabilir ama 2g ile idare edebilirsin.

zaman içinder Gingerbread tabanlı ama ICS arayüzlü romlar ekledim listeme.Onlardan çakıcam şuraya...

Şu ömr-ü hayatımda ICS bile kullanmak nasip olmadı, çok büyük bir sıkıntı değil ama yazık yani, varken imkanımız.

QUOTE (isminivermeyenizleyici @ 28/1/2013, 23:38) 
    Evet ben de cm10'un statusbarına hastayım.Mrom'da da haklısın, 3 ay bozmadan kullanabildim.

Neutrino'nun linkleri sağlam değil.Sanırım artık geliştirme de almıyor... Bilemiyorum :/

Yeterince stabil durumda olduğu için geliştirme almıyor olabilir. Hocam kendi attığın eski rom rehberi konusundan indir onlar sağlam :D

.
35 replies since 28/1/2013, 21:25   4473 views
  Share  
.