JELLY SONRASI HAFIZA SORUNU

« Older   Newer »

Share  
.
  1. gurkantuzlu
        Like  

.

User deleted

Herkese merhaba, kısa bir süre önce RDS Lite harici bir program yardımıyla telefonuma AOPK Jelly yükledim. Sanırım, çok tecrübeli olmadığım için, yanlışlıkla orjinal Rom'u da sildim. Aslında Jelly Rom'un çok iyi çalışıyor fakat 16 GB olan hafızanın neredeyse yarısını hiç kullanamıyorum (Telefonda gözükmüyor bile) Bu sorunu nasıl çözeceğim konusunda bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin...

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

Herkese iyi geceler...

.
  2. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

Telefonun modelini yazarsanız.

.
  3. gurkantuzlu
        Like  

.

User deleted

Telefonun modeli XT910... Rom yüklemesi yaptığım programın adı ise Safestrap...

.
  4. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

Telefona Bootmenu Manager yükleyin, Full Wipe yapın, Orjinal ROM Flashlayın düzelir.

.
  5. gurkantuzlu
        Like  

.

User deleted

Orjinal Rom'u RDS Lite kullanarak yükledim ancak bu kez de 3G bağlantısı çalışmadı. Acaba GSM yerine başka bir rom mu yükledim. Doğru linki acaba bana iletebilir misiniz ?

.
  6. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

Forumdaki linklerin hepsi doğru. Onlardan birini seçip indirin, Bootmenu manager ile wipe cache, dalvic, factory reset yapıp tekrar flashlayın.

.
  7. gurkantuzlu
        Like  

.

User deleted

Merhaba, yardimlarin icin sagol. Elimdeki AOPK Jelly romu, stock rom kismina yukleyebilir miyim?

.
  8. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

Önce hafıza sorununuzu halledelim ondan sonra yüklersiniz. Full wipe yapıp orjinal roma döndünüz mü?

.
  9. gurkantuzlu
        Like  

.

User deleted

Evet orjinal Rom'a dondum ve hafiza durumu duzeldi fakat bu kez de 3G baglanti sorunu yasadigim icin yeniden Jelly'e gectim.

.
  10. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

Razr'ım olmadıgından bilmiyorum ama bir sürü rom çıkmış forumda paylaşılanları deneyebilirsiniz.

.
  11. gurkantuzlu
        Like  

.

User deleted

Merhaba Mert Bey, siz bu rom işlerinde benden daha tecrübelisiniz anladığmı kadarıyla... Forum içinde RDS Lite ile yükleyebileceğim RazR Rom'larından bana bir iki link önerebilir misiniz? Ben açıkçası pek cesur davranamıyorum Brick korkusundan...
    Ayrıca ben yükleme yaparken CID bilgilerini silmiştim. Şu anda hata veriyor ama AOPK Jelly çalışıyor. Bu CID bilgilerini geri yüklemememin bir sıkıntısını yaşar mıyım ?

.
  12. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

Merhaba. CİD'i geri yüklemeniz gerekiyor kesinliklike. O telefonun T.C Kimlik Numarası diyebiliriz. Fakat bunun için Bootmenu Manager yüklemeniz gerekiyor. Yüklü ise, backup/restore bölümünden restore cid deyip aldığınız cid backupunu yükleyemeniz gerek. Ama buradaki linkte custom olarak türkçe JB yukleyebilirsiniz. https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=53990575

.
  13. gurkantuzlu
        Like  

.

User deleted

Cid'i geri getiremiyorum malesef... Cid'i sildikten sonra stock 4.0.4 çalışmadığı için Jelly AOKP yükledim onu kullanıyorum. Fakat Cid'i geri yükleyemiyorum? RDS Lite ile direk yeniden 4.0.4 yükleyeyim mi, (fakat bu durumda safestrap'da silinecek ve AOKP'yi de kullanamayacağım.)Cid hatasına rağmen çalışabilir mi ? Çalışmaz sa telefon elimde kalabilir mi ?

.
  14. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

CİDi geri yükllemeden orjinal roma rsd lite ile dönemezsin. CİD yoksa mecburen custom romlarda gezinmek zorundasınız... Telefon öyle kolay kolay da brick olmaz korkmayın.

.
  15. gurkantuzlu
        Like  

.

User deleted

Aslında clockworkmod dosyasını bilgisayarımda yedekledim ve içinde Cid dosyası var. ancak onu bir türlü geri yükleyemedim... ? Deniyorum... Custom Romlarda kullanmaya devam etmenin çok da acınacak bir durumu yok aslında ama düzeltebilirsem de iyi olur...

.
15 replies since 12/8/2013, 01:02   215 views
  Share  
.