[XT1033] Android 5.0.2 Orjinal AsiaRetai Fastboot firmware

ve rootlama...

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        +1   Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar,

Bu konuda XT1033 moto g cihazınıza nasıl 5.0.2 sürümü orjinal yazılımı flashlayacağınızı anlatacağım. Öncelikle motorola usb sürücüleri yüklü olmalı, batarya %100 dolu olmalı, cihazın iç hafızasını yedeklemiş olmalıyız. USB sürücüsü nasıl yüklenir bunları anlatmayacağım, forumda bunları nasıl yapacağınıza dair bilgiler mevcut, araştırınız. MotoModTR'de armut piş ağzıma düş günleri geride kaldı, özellikle forumdaki kullanıcı kitlesinin kemik motorolandan çıkıp turist motorola kullanıcısı olmasının bunda etkisi vardır.

dikkat bu script Google Play edition yada GPE 'e çevrilmiş Moto G cihazlar için değildir.

1- XT1033 Asia.retail fastboot firmware dosyası indir : Google drive'dan indirr
    2- mfastboot.rar dosyasını indirin ve masaüstüne çıkarın.
    3- Masaüstündeki mfastboot klasörü içerisinde 1.adımda indirdiğiniz zip dosyasını çıkarın.
    4- Telefonu bootloader modunda başlatın ve pc'ye bağlayın. ( Cihaz kapalıyken SES KAPAMA + POWER tuşuna basıp, Power'dan elinizi çekin.
    5- Telefonu pc'ye usb ile bağlayın.
    6- 5.0.2_flashla.bat dosyasına çift tıklayıp, işlemin bitmesini bekleyin.
    7- Tebrikler, cihazınıza 5.0.2 flashlandı.

Şimdi eğer cihazı root etmek istiyorsanız,

1- Bootloader unlock edin
    2- Fastboot üzerinden aşağıdaki komutlarla TWRP recovery 2.8.5.0 flashlayın. TWRP 2.8.5.0 indir
    fastboot flash recovery openrecovery-twrp-2.8.5.0-falcon_STOCK_LP.img
    3- TWRP recovery'i artık flashladığınıza göre SUPERSU.zip dosyasını cihaza flashlamalısınız. Hafıza kartına aşağıdaki dosyayı kopyalayıp TWRP üzerinden flashlayın.
    SuperSU-v2.46.zip
    4- Tebrikler cihazınız artık supersu ile rootlandı.

:thumb_yello.gif:

.
  2. Serciooo
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler...

.
  3. hasankurtcebe
        Like  

.

User deleted

TWRP yerine Philz Touch kuulansak sorun olur mu? TWRP den sonra telefon çöktü şimdi düzeltmeye çalışıyorum önceki konuda cevap verdiğin şekilde, korkuyorum TWRP yi tekrar yüklemeye :(

.
  4. Semseddin
        +1   Like  

.

User deleted

Olur, philz 6.58.7 kullanabilirsin, http://d-h.st/DEw

.
  5. Serciooo
        Like  

.

User deleted

"dikkat bu script Google Play edition yada GPE 'e çevrilmiş Moto G cihazlar için değildir." bu kısım nedir ben telefonu aldığımda 4.4.4' idi şimdi ben bu yukarıda yazdıklarınızı uygulayabilirim değil mi çünkü ben telefonu root yapamadığım için bunu yüklemek istiyorum.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler şemseddin bey ayrıca benim Sercioo olan üyeliğime giremiyorum bu konu hakkında da yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

.
  6. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Evet sercioo, sorunsuz uygulayabilirsin. Kullandığımız moto g cihaz xt1033 'ün abd'de XT1032 kod adıyla tek hatlı Google Play edition adında bir sürümü mevcut. Bizler bu GPE cihazın yazılımını kendi XT1033 cihazlarımıza uyarlayıp yükleyebiliyoruz. Tırnak içerisine aldığın cümlede bu dönüştürme işlemini yapmış kişilerin ilk konuda anlattığım gibi işlem yapmaması gerektiğiydi. Cihazına bu türden işlemleri daha önceden yapmadığın için endişeleneceğin bir durum yok.

Eski kullanıcı adını kurtarmak için, mevcut hesabından log out yap ve forum login sayfasında forgot password'a tıklayıp, eski üyelik adını gir. Hesap oluştururken verdiğin email adresine bir sıfırlama mail'i gidecektir. Dikkat et spam folder'a düşebilir bu mail. Mailde gelen link'e tıklayıp şifreni sıfırlayabilirsin.

.
  7. ayhanadanur
        Like  

.

User deleted

Öncelikle saygı ve sevgiler herkese...

orjinal 5.0.2 yurtiçi cihazıma
    TWRP recovery 2.8.5.0 flashlamak için fastboot komutunu kullandım... mismatched partition size error hatası verdi olmadı....

bende mfastboot kullanarak yaptım ...yine olmadı aynı hata...

3. kez denedim... denemez olaydım :bash.gif: ... önce mfastbootla ve hemen ardından cihazı kapatmadan fastboot komutu ile flashladım...

recovery çalıştı !!! fakat ekran yatay olarak çizgi halinde yukarıdan aşağı doğru sürekli yeniliyor kendini.
    recovery sürümü böyle diye düşündüm... sistemin yedeğini alıp yeniden başlattım cihazı.. :blink.gif:

:blink.gif: oda ne

cihaz açılmadı

kapattım yine denedim defalarca nafile

recovery açtım oradan reboot sistem yaptım şükür açıldı. :biggrin2.gif:

ama oda ne 2 ... :bash.gif: :bash.gif: :bash.gif: :sick:

ekran sürekli kayboluyor gidip gidip geliyor... cihaz mefta....
    donanımsal bir sıkıntı oldu sanırım inşallah büyük bir sıkıntı yuoktur yarın tamire vereceğim...

ama öncesinde 4.4.4 e döndürdüm cihazı son çare ... çalışıyor ama ekran sürekli yeniliyor... moralim bozuldu..

sanırım recovery flashlamayı üstüste yapınca oldu...

Sağlık olsun.... Ders olsun...

.
  8. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba Ayhanadanur,

Recovery ekranında çizgilerin gidip gelmesi sorun teşkil etmez, ileride bu hatayı twrp geliştiricileri düzeltecektir. 4.4.4 'de ekranında çizgilenme olmasının sebebi ise cihazına 5.0.2 ile beraber yüklenen 41.18 sürümlü bootloader. Bunu aşmak için 5.0.2 kullanmanızı tavsiye ederim. Eğer ekranda çizgilenme olursa power tuşuna basıp tekrar açman yeterli olacaktır. Çizgi falan kalmayacaktır.

kolay gelsin.

.
  9. hasankurtcebe
        Like  

.

User deleted

Merhaba. şöyle bir sorunum var: Önce telefonu kitkat 4.4.4 e çevirdim, güncelleme uyarısı; verdi. güncelle deyince telefon önce yükledi sonra ekran tamamen kapandı; ve şu an hiç bir ş;ekilde açılmıyor :( Pc ye takınca donanım takma sesi geliyor, usb cihazı tanınamadı hatası veriyor ancak telefon kapalı; şarj ışığı dahil hiç bir ışık yanmıyor :( O yüzden bootloader moduna da giremiyorum :( Ne yapmalıyım?? :( :( :( :(

.
  10. exilada
        Like  

.

User deleted

fb ye girmeden de yazıılım atman mümkün.. ama, ses tuşları + güç düğmesine tepki vermesi gerekir. bi dene bakalım

.
  11. hasankurtcebe
        Like  

.

User deleted

Maalesef hiç bir tepki vermiyor :(

.
  12. exilada
        Like  

.

User deleted

data kablosuyla rsd dene

.
  13. hasankurtcebe
        Like  

.

User deleted

Maalesef https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=57689000 bu konuda olan şey oldu benim cihazıma. Şarja taktığımda bildirim ışığı bir süre yanıyor yada yanıp sönüyor ardından kapanıyor. PC ye taktığımda da kesik kesik bildirim ışığı yanıyor her seferinde aygıt bağlama ve çıkarma sesi geliyor peşpeşe. Galiba kurtaramayacağım :(

.
  14. exilada
        Like  

.

User deleted

dediğim gibi data kablosu lazım, googla "factory cable motorola" yazarsan cıkar. telefonun içinde hiç yazılım kalmadığından şarj etmiyor. data kablosu takıp RSD ile rom flashlaman lazım.

.
  15. hasankurtcebe
        Like  

.

User deleted

Bugün kablo alıp yapmayı deneyeceğim :) Çok teşekkürler :)

.
23 replies since 23/2/2015, 21:55   482 views
  Share  
.