XOOM TELEKOM UPDATE SORUNU

« Older   Newer »

Share  
.
  1. sadosan
        Like  

.

User deleted

ARKADAŞLAR SELAMLAR BENDE MOTOROLA XOOM TT DAN ALDIM YALNIZ UZERINDE ANDROID VERS. 3.01 BULUNMAKTA BUNU DAHA ONCE ROOTLAMISTIM ARTIK UPDATE ZAMANI GELDI DEDIM NORMAL XOOM UZERINDEN SYSTEM UPDATES YAZAN YERE TIKLIYORUM AMA UPDATE FAILAED DIYOR SAMSUN CEP TELEFONUMDA 1GB SDCARD VARDI ONU TAKTIM GENE AYNI HATA DEVAM ETTI OGRENMEK ISTEDIGIM BU BENIM TAKTIGIM SDCARDIN CALISIP CALISMADIGINI NASIL OGRENIRIM DEPOLAMADA KENDI SDCARDININ KAPASİTESİNİ GOSTERIYOR SINIR OLDUM NIYE BU SALAK CIHAZI IPHONE TARZI GUNCELLEMELER YAPMAMISLAR YOKMU ITUNES GIBI PROGRAM CEKELIM BOOT DOSYASINI OTOMATIK UPDATE ETSIN VALLA ZEVKIMDE KACTI SIZLER HERHALDE 3.2 KULLANIYORSUNUZ BEN DAHA 3.1 E GECEMEDIM SINIR OLDUGUM SEYDE 3.0 DA NE GUZEL ROOTLU TUM OYUNLAR PROGRAMLARI YUKLEMISTIM UPTADE ETMEYE CALISIRKEN HEPSINI FORMATLADIM YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM TEŞEKURLER SIMDIDEN ..
    SAYGILARIMLA,

.
  2. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

sadosan merhaba foruma hoşgeldin ,

Sd kartının çalışıp çalışmadığını başka bir cihaza (Cep telefonu vs) takarak öğrenebilirsin.Sd kart desteği mz601 modeli için 3.1 ile geldi ve çalışıyor.Cİhazına 3.1 manuel yüklemek istersen https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=46679547 bu başlığı incele.İşlemleri bitirdikten sonra 3.2 istersen bu başlığı incele https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=46893566 Resmi 3.2 update avrupa ülkeleri için henüz yayınlanmadı fakat amerika'da yayınlandı.Otomatik update istersen fabrika ayarlarına dön (Rootlu cihazlar oomatik update almazlar) http://developer.motorola.com/products/software/ bu başlıkta bulunan cihazına uygun romu yükle ve system update seçeneğini seç.

.
  3. sadosan
        Like  

.

User deleted

TEŞEKKUR EDERIM DENIYORUM SIMDI BAKALIM YAPABILECKMIYIM YANILMIYORSAM 3.2 NIN TURKCESI YOK DEMI

.
  4. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

3.2 Türkçe için detaylı bilgi ,

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=47040611

.
  5. sadosan
        Like  

.

User deleted

doğan ben bunu beceremedım dosyaları ındırdım ama sdcarda ben 3.1 kopyalayamam kı zaten 3 surumu sd cardı gormuyormus yokmu bunun daha basıt bır yolu nıye kendı kendıne yapmaz bu update off ya artı burda https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=46679547 adb reboot komutu bende calısmıyor sdk masaustunde kalasor seklınde cmmd den cd olarak oraya gırdım gene calıstıramadım

.
  6. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (sadosan @ 9/10/2011, 21:56) 
    doğan ben bunu beceremedım dosyaları ındırdım ama sdcarda ben 3.1 kopyalayamam kı zaten 3 surumu sd cardı gormuyormus yokmu bunun daha basıt bır yolu nıye kendı kendıne yapmaz bu update off ya artı burda https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=46679547 adb reboot komutu bende calısmıyor sdk masaustunde kalasor seklınde cmmd den cd olarak oraya gırdım gene calıstıramadım

Fabrika ayarlarina geri don ve Turkce romu yukle ama root yapma cihazi sonra system update sectikten sonra otomatik yapacaktir.Cihazino root yaptigin icin update calismiyor , root yapmasaydin simdi sende 3.1 kullaniuor olacaktin.

.
  7. sadosan
        Like  

.

User deleted

dogan fabrıka ayarlarına dondum turkce menu yaptım update gene calıstırdım yukledı yenıden baslarken robotta unlem oluyor ses kapama tusları ıle kapama tusuna basıyorum ordada factory falan fılan yazıyor ama 3.1 olmuyor bu arada turkce romuy yukle derken ne demek ıstedın ıyı geceler basım cok agrıdı atlayım bole xoom a

.
  8. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

http://developer.motorola.com/products/software/

Linkte bulunan MZ601 - XOOM with Wi-Fi + UMTS başlığı altındaki Türkçe romu yükle.System update seç 3.1 yüklenir.Tekrar ediyorum;cihazını root yaptığın için Ota update'leri yapamazsın.İki seçeneğin var,Türkçe yazılımı tekrar yüklemek ya da 3.1 manuel kurmak.

.
  9. sadosan
        Like  

.

User deleted

dogan ındırıyorum utms olanı 117 mb fakat benımkısı 3g lı yanlıslık yapmıyoruz demı artı bu rom gelınce nasıl yuklucem motorolaya gene komut mu yazıcam sd cardamı atıcagım sd card calısmıyor kı xoomda aydınlatırsan sevınırım hem ben bu xoomu root ladım ama sonra fabrıka ayarlarına dondum root kalıyormu halen ne salak bı sıstem bu ya

.
  10. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (sadosan @ 10/10/2011, 18:41) 
    dogan ındırıyorum utms olanı 117 mb fakat benımkısı 3g lı yanlıslık yapmıyoruz demı artı bu rom gelınce nasıl yuklucem motorolaya gene komut mu yazıcam sd cardamı atıcagım sd card calısmıyor kı xoomda aydınlatırsan sevınırım hem ben bu xoomu root ladım ama sonra fabrıka ayarlarına dondum root kalıyormu halen ne salak bı sıstem bu ya

Bir yanlislik yok Turkce romu indireceksin ve sitenin sag ustunde yazan komutlarla cihaza yukleyeceksin.

Instructions to Flash & Re-Lock Your Motorola XOOM:
    fastboot flash boot boot.img
    fastboot flash system system.img
    fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot flash userdata userdata.img
    fastboot erase cache
    fastboot oem lock

Bu komutlari yazdiktan sonra cihaz ilk aldigin zamanki yazilima 3.0.1 donecek ve sonra system update secip otomatik 3.1 yukleyeceksin.Okuyup islemleri yapsaydin hicbir sorun olmayacakti , root yaptigin icin system update calismiyor.
    Bu komutlari yazdiktan sonra cihaz ilk aldigin zama

.
  11. sadosan
        Like  

.

User deleted

doğan ındı dosya rarın ıcınden 4 tane ımg dosya cıktı boot recovery system userdata ben sımdı bunları nasıl calıstırcam xoomda kusura bakma senıde rahatsız edıyorum ama ben ıpad ve ıphoneda uzmanlasmısım bu androıd ters geldı bana o dedıgın komutları bılgısayarımın cmd yanı dosunda yazıyorum demı pekı komut nereyı gosterecegım sımdıden tesekkurler yada ıstanbulda bunu tam anlamıyla kuran yokmu cukerım boyle tabletı valla pısman oldum ne salak bısey ya sdcard gormez yok bıssonrakı surumde gorur

.
  12. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Xoomu usb kablo ile bilgisayara bagla dosla komut ver ;) komutlarla yukleyeceksin.Android ios isletim sistemine benzemez onun kadar dandik degildir :)

.
  13. sadosan
        Like  

.

User deleted

yaw kardesım su dedıgın dosyayı ındırdım c ye actım xx verdım klasor adını sonra cmd den dosu acdım cd xx ile klasorun ıcıne gırdım sonra fastboot flash boot boot.img yazıyorum dosdan ıc dıs bılmemle dıyor baslatılamadı dıyor nerde yanlıs yapıyorum dos kullanmayıda unuttum a.q. bu xoom yuzunden

.
  14. sadosan
        Like  

.

User deleted

dogan ya bunları yapıyorum

Bilgisayar ile bağlantısını kesin ve tableti kapatın.Açarken Vol Down ( Ses kısma ) tuşu ile açma tuşuna birlikte açarak Motorolanın log ekranın fastmode yazısını görüyoruz.

Cmd ile dos ekranı açın
    fastboot oem unlock komutunu verin.

Dos ekranında “it will say waiting for device” görünce

cihazı bilgisayara bağlayın ve tablet’inizin ekranındaki vol down / vol up ile onaylayın

su fastboot oem unlock nereye yazılcak cms yazıyorum bulamadı dıyor ıc dıs sdk nın ıcındemı off gene gece yarısı ettım bugunde olmıcak herhalde

.
  15. Semseddin
        Like  

.

User deleted

@sadosan,

cmd nereye yazıyorsun ? Bilgisayar'da Windows tuşu + R 'ye bas. Gelen ekrana " CMD " yaz. MS-DOS komut satırına gireceksin. Ardından fastboot dosyalarının olduğu klasöre gitmen lazım. Eğer fastboot dosyaların C:\fastboot içerisinde ise şöyle yazmalısın

cd c:\fastboot

eğer d:\abbas\fastboot içerisindeyse

cd d:\abbas\fastboot

yazıyorsun. Ardından fastboot oem unlock komutunu veriyorsun, rehberdeki anlatımı takip edip, işlemi bitiriyorsun.

.
17 replies since 9/10/2011, 15:14   579 views
  Share  
.