Atrix GB Orjinal (STOCK) KERNEL

« Older   Newer »

Share  
.
  1. iceboy91
        Like  

.

User deleted

Atrix GB Orjinal (STOCK) KERNEL Arıyorum arkadaşlar.XDA ya filan baktım ama linki bulamadım.

Binbir çeşit kernel var fakat orjinal kernel yok.Ben overlock yapilmiş kernellere asla bulaşmadım,bulaşmayacağım.

Elinde olan varsa upload edebilir mi yada linkini verebilir mi ?

.
  2. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (iceboy91 @ 30/11/2013, 00:09) 
    Atrix GB Orjinal (STOCK) KERNEL Arıyorum arkadaşlar.XDA ya filan baktım ama linki bulamadım.

Binbir çeşit kernel var fakat orjinal kernel yok.Ben overlock yapilmiş kernellere asla bulaşmadım,bulaşmayacağım.

Konu açmadan önce bir arama yapmanı tavsiye ederim.
    Daha önce de isteyen bir arkadaş olmuştu, onun için yüklemiştim.
    Linkleri tekrar güncelledim.

#entry386421785

.
  3. iceboy91
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (»CanERYVZ« @ 30/11/2013, 07:17) 
    CITAZIONE (iceboy91 @ 30/11/2013, 00:09) 

Konu açmadan önce bir arama yapmanı tavsiye ederim.
    Daha önce de isteyen bir arkadaş olmuştu, onun için yüklemiştim.
    Linkleri tekrar güncelledim.

#entry386421785

Arama yaptım,fakat konuyu filtrelemeden çıkmıyor çünki konu olarak açmamışsınız,bir konuya mesaj yazmışsınız.

Siz sanırım atrix kullanıyorsunuz size sorularım olacak hocam,

Hangi romu ve hangi kerneli kullanıyorsunuz aktif olarak en iyisi en performans aldığınız rom hangisidir

Varmıdır bir tavsiyeniz ?

Link için de teşekkürler

.
  4. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (iceboy91 @ 30/11/2013, 23:07) 
    Arama yaptım,fakat konuyu filtrelemeden çıkmıyor çünki konu olarak açmamışsınız,bir konuya mesaj yazmışsınız.

Hangi romu ve hangi kerneli kullanıyorsunuz aktif olarak en iyisi en performans aldığınız rom hangisidir

Link için de teşekkürler

Önemli değil. ROM için önerim olur fakat kullanım amacına göre değişir. Webtop kullanıyor musun? HDMI kullanıyor musun?
    Yada sadece hızlı ve sorunsuz olsun yeter mi diyorsun?

En sonuncuysa önerim https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=53267436 v3 önermiyorum. v4 çıkacak ona geçebilirsiniz ama v2.91 şuan için en iyisidir bence. Onun yanında Faux123 kerneli kullanabilirsin yüksek frekans seçmemeni öneririm. http://faux.androidro.ms/

.
  5. iceboy91
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (»CanERYVZ« @ 1/12/2013, 00:14) 
    CITAZIONE (iceboy91 @ 30/11/2013, 23:07) 

Link için de teşekkürler

Önemli değil. ROM için önerim olur fakat kullanım amacına göre değişir. Webtop kullanıyor musun? HDMI kullanıyor musun?
    Yada sadece hızlı ve sorunsuz olsun yeter mi diyorsun?

En sonuncuysa önerim https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=53267436 v3 önermiyorum. v4 çıkacak ona geçebilirsiniz ama v2.91 şuan için en iyisidir bence. Onun yanında Faux123 kerneli kullanabilirsin yüksek frekans seçmemeni öneririm. http://faux.androidro.ms/

Hocam teşekkürler.Oyun oynamadığım için ve şarj süresi önemli olduğu için 1.0 ghz üstü kullanmıyorum yani overlocked kernel bana göre değiL..

Bu linkte 2 tane atrix GB 1.0GHZ kernel var birinde 23r yaziyor diğerinde 24r

Hangisini kurmalıyım

.
  6. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (iceboy91 @ 1/12/2013, 22:22) 
    Hocam teşekkürler.Oyun oynamadığım için ve şarj süresi önemli olduğu için 1.0 ghz üstü kullanmıyorum yani overlocked kernel bana göre değiL..

Hangisini kurmalıyım

Neutrino kullanacaksanız CM7 sürümlerini kullanmalısınız. Neutrino CM7.2 tabanlı bir romdur. Diğer bir konu 23r ve 24r sürüm numaraları, tarihlerine bakarsanız güncellenmiş sürümü olarak düşünülebilir. CM7 için 026b1 kullanabilirsiniz veya 024r olanı. 026b1 deki b, build anlamınada gelebilir beta anlamınada onu tam çıkaramadım :D beta ise kötü build ise sorun yok. Deneyip sorunsuz olanla devam edebilirsiniz.

.
  7. iceboy91
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (»CanERYVZ« @ 1/12/2013, 22:53) 
    CITAZIONE (iceboy91 @ 1/12/2013, 22:22) 

Hangisini kurmalıyım

Neutrino kullanacaksanız CM7 sürümlerini kullanmalısınız. Neutrino CM7.2 tabanlı bir romdur. Diğer bir konu 23r ve 24r sürüm numaraları, tarihlerine bakarsanız güncellenmiş sürümü olarak düşünülebilir. CM7 için 026b1 kullanabilirsiniz veya 024r olanı. 026b1 deki b, build anlamınada gelebilir beta anlamınada onu tam çıkaramadım :D beta ise kötü build ise sorun yok. Deneyip sorunsuz olanla devam edebilirsiniz.

Ben kernel sorunu çözülene kadar CM7,9,10 Vs ile ilgilenmiyorum hocam hepsini denedim 5 para etmez.

Ben faux için sormuştum size,faux123 'ün yani tavsiye ettiğiniz kernelin 1.00 ghz olaninin 2 versionu var :)

24r olanı indirdim bakalım..

.
  8. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (iceboy91 @ 1/12/2013, 23:13) 
    Ben kernel sorunu çözülene kadar CM7,9,10 Vs ile ilgilenmiyorum hocam hepsini denedim 5 para etmez.

Ben faux için sormuştum size,faux123 'ün yani tavsiye ettiğiniz kernelin 1.00 ghz olaninin 2 versionu var :)

Ben Neutrino kullanacaksanız diye yapmıştım o açıklamaları, stock rom'a kernel değişikliği çok mantıksız bişey zaten :D

.
  9. iceboy91
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (»CanERYVZ« @ 1/12/2013, 23:22) 
    CITAZIONE (iceboy91 @ 1/12/2013, 23:13) 

Ben Neutrino kullanacaksanız diye yapmıştım o açıklamaları, stock rom'a kernel değişikliği çok mantıksız bişey zaten :D

Neutrino indirdim kurdum,kernelide attım r24 olanı şu an deniyorum romu..

Ufak bir sorun var,marketteyken atrixin arama tuşuna basınca klavye açılmıyor ve market açıkken home tuşuna basınca ana menüye yani masaüstüne atmiyor..

Şimdi kontrol ettim sadece markette değil,rehberdeyken filan da arama tuşu ve ana ekrana dönme tuşları çalışmıyor bu romda.

.
  10. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (iceboy91 @ 1/12/2013, 23:31) 

Ufak bir sorun var,marketteyken atrixin arama tuşuna basınca klavye açılmıyor ve market açıkken home tuşuna basınca ana menüye yani masaüstüne atmiyor..

Şimdi kontrol ettim sadece markette değil,rehberdeyken filan da arama tuşu ve ana ekrana dönme tuşları çalışmıyor bu romda.

Bahsettiğin sorun mevcut, bence büyük bişey değil ama çok ihtiyaç duyuyorsan şöyle bir program önerebilirim. Apple IOS için ekranda bulunan bir küçük saydam top var ona basınca 4 seçenek açılıyor ve orda ekranı kitle ana sayfa ses aç kapa tarzı özellikler vardı. Iphone kullanmadığım için bilmiyorum adınıda hatırlayamadım ama android içinde aynı yazılım var biraz araştırma ile bulabilirsin.

.
  11. iceboy91
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (»CanERYVZ« @ 2/12/2013, 10:48) 
    CITAZIONE (iceboy91 @ 1/12/2013, 23:31) 

Bahsettiğin sorun mevcut, bence büyük bişey değil ama çok ihtiyaç duyuyorsan şöyle bir program önerebilirim. Apple IOS için ekranda bulunan bir küçük saydam top var ona basınca 4 seçenek açılıyor ve orda ekranı kitle ana sayfa ses aç kapa tarzı özellikler vardı. Iphone kullanmadığım için bilmiyorum adınıda hatırlayamadım ama android içinde aynı yazılım var biraz araştırma ile bulabilirsin.

Binbir pisman oldum by Romulus kurduguma stock Roma donuyorum. Arkadaslar aramis
    Ulasilamiyor diyor halbuki Benin telefonum acik Aramaic kaydinda day gorunuyor aradiklari ama telefon calmiyorda ekranda bildirimde gostermiyor

.
  12. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

Gaaps kurarken sorun yaşamışsın büyük ihtimalle yada hiç kurmamışsın. Stock roma dönmen en iyi çözüm daha fazla araştırma yapıp, daha fazla bilgi edindiğinde rom deneme işlemlerine başlamalısın.

.
  13. iceboy91
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (»CanERYVZ« @ 3/12/2013, 11:28) 
    Gaaps kurarken sorun yaşamışsın büyük ihtimalle yada hiç kurmamışsın. Stock roma dönmen en iyi çözüm daha fazla araştırma yapıp, daha fazla bilgi edindiğinde rom deneme işlemlerine başlamalısın.

ROM Yükleme,deneme,çeviri yapıp forumda paylaşma konularında buranın ilklerindenim ben.

Photon bölümüne gidersen 1.5 yıl önce cwm yükleme,update etme,rom kurma,kernel,tavsiye romlarla ilgili açtığım konuları görürsün.

Romda sorun vardı.Aroma installerle gapps ile romun kendisinde mevcut zaten,onu kurunca çalışmıyor gapps.Full wipe de yapsan,sadece cacheyi de wipelesen içerisindeki gapps açılmıyor.

Dışardan indirdim GB için gapps onu flashladım,yine çalışmadı simgeler soru işaretine dönüştü.

Rom güncel olmadığı için hem stabilliğini hemde işlevselliğini yitirmiş.

.
  14. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

Neutrino 2.9'u 6 aya yakın kullandım ve en ufak bir sorun yaşamadım. XDA da 1000 sayfayı aşmış bir konusu var, ne kadar çok ilgi gördüğü aşikar, bireysel sorunlar yaşayıp genele vurmak anlamsız. Beğenmediyseniz MMROM ve birçok alternatif var bu iş deneme ve yanılma işidir, daha fazla araştırma yapmanızı söylemem daha fazla ATRIX hakkında deneyim edinmeniz.

İyi günler.

.
13 replies since 30/11/2013, 00:09   355 views
  Share  
.