Atrix bataryayı görmüyor

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Altan Özkan
        Like  

.

User deleted

Merhabalar, öncelikle forumdaki konuları okudum ancak benimkine yakın türde bir soruna rastlayan görmedim.

Bundan 20 gün önce cihazım suya düştü, hemen cihazı sudan çıkarıp bataryayı ayırdım, hattımı ve hafıza kartını çıkararak 2 gün pirinçte beklettim ve 2 gün sonra taktığımda cihaz açılmadı. Şarjda saatlerce beklettim, en son yeşil ışık yandı, telefon açıldı.
    Ancak sonradan bataryayı görmediğini fark ettim. Mavi bildirim ışığı yanıyor ve ekranda batarya üstünde soru işareti duruyordu. Bataryayı çıkartarak açsam da aynı tepkiyi veriyor telefon.

Teleservice'e götürdüm, ayın 27sinde şu durumdaydı:
    "CIHAZINIZDA SIVI TEMASI TESPIT EDILMISTIR.
    CIHAZIN ONARIMI KOMPLE CIHAZ FIYATIDIR.
    Ber-Ekonomik Olmayan Onarim (Genel)(Scrap)
    Iade Edilmistir"

Cihazı bugün gittim teslim aldım. Şu an halen aynı durumda.
    Ancak kafama takılan bir soru var. Cihazın iç kısmının, telefonun yapısını mahvedecek kadar ıslanmadığını düşünüyorum. Zira, arka kapakla birlikte bir de koruyucu kılıf vardı suya düştüğünde. Sorunun bataryada olduğunu düşünüyorum açıkçası.

Bu yüzden telefonu başka bir servise götürmek gibi bir fikrim var, işe yarar mı?

Ondan evvel, telefonu bataryasız telefonu çalıştırmam mümkün mü? Biraz bakındım google'da xda'da filan, olumlu cevap bulamadım. İşin kötüsü çevremde de başka atrix kullanan yok, bataryasını alıp deneyemedim. Başka bir bataryaya da para vermek istemiyorum. Cihazın batarya dışında arızası varsa ona verilecek masraf+batarya ile yeni telefon almayı tercih ederim çünkü. Yardım edeceklere şimdiden teşekkür ederim, herkese iyi yıllar.

Ek: Cihaz usb'den bağlayınca hiçbir şekilde çalışmıyor. Bilgisayar da aleti görmüyor. Sadece şarj aletiyle açabiliyorum cihazı. RSD ve Fastboot Modunda da "battery is too low to flash" hatası veriyor.

.
  2. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

Ben daha önce yaşamıştım, konuyu inceleyiniz : https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=54895696

.
  3. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Altan Özkan @ 30/12/2013, 19:56) 
    Merhabalar, öncelikle forumdaki konuları okudum ancak benimkine yakın türde bir soruna rastlayan görmedim.

Bundan 20 gün önce cihazım suya düştü, hemen cihazı sudan çıkarıp bataryayı ayırdım, hattımı ve hafıza kartını çıkararak 2 gün pirinçte beklettim ve 2 gün sonra taktığımda cihaz açılmadı. Şarjda saatlerce beklettim, en son yeşil ışık yandı, telefon açıldı.
    Ancak sonradan bataryayı görmediğini fark ettim. Mavi bildirim ışığı yanıyor ve ekranda batarya üstünde soru işareti duruyordu. Bataryayı çıkartarak açsam da aynı tepkiyi veriyor telefon.

Teleservice'e götürdüm, ayın 27sinde şu durumdaydı:
    "CIHAZINIZDA SIVI TEMASI TESPIT EDILMISTIR.
    CIHAZIN ONARIMI KOMPLE CIHAZ FIYATIDIR.
    Ber-Ekonomik Olmayan Onarim (Genel)(Scrap)
    Iade Edilmistir"

Cihazı bugün gittim teslim aldım. Şu an halen aynı durumda.
    Ancak kafama takılan bir soru var. Cihazın iç kısmının, telefonun yapısını mahvedecek kadar ıslanmadığını düşünüyorum. Zira, arka kapakla birlikte bir de koruyucu kılıf vardı suya düştüğünde. Sorunun bataryada olduğunu düşünüyorum açıkçası.

Bu yüzden telefonu başka bir servise götürmek gibi bir fikrim var, işe yarar mı?

Ondan evvel, telefonu bataryasız telefonu çalıştırmam mümkün mü? Biraz bakındım google'da xda'da filan, olumlu cevap bulamadım. İşin kötüsü çevremde de başka atrix kullanan yok, bataryasını alıp deneyemedim. Başka bir bataryaya da para vermek istemiyorum. Cihazın batarya dışında arızası varsa ona verilecek masraf+batarya ile yeni telefon almayı tercih ederim çünkü. Yardım edeceklere şimdiden teşekkür ederim, herkese iyi yıllar.

Ek: Cihaz usb'den bağlayınca hiçbir şekilde çalışmıyor. Bilgisayar da aleti görmüyor. Sadece şarj aletiyle açabiliyorum cihazı. RSD ve Fastboot Modunda da "battery is too low to flash" hatası veriyor.

yapabileceğiniz en iyi test şekli fabrika kablosu ile denemek ama o da elinizde yoktur tahminim.
    bu durumda başka bir pil denemekten başka çareniz yok cihaz gerçekten çalışıyor mu anlamak için.
    tahminim çalışıyordur ama dediğim gibi ya oturduğunzu şehirde atrix kullanan bir arkadaşımızı bulup beş dakikalığına onun pilini deneyecksiniz ya da direk sipariş vereceksiniz yenisi için.
    geçmiş olsun.

.
  4. Altan Özkan
        Like  

.

User deleted

QUOTE (»CanERYVZ« @ 30/12/2013, 23:42) 
    Ben daha önce yaşamıştım, konuyu inceleyiniz : https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=54895696

Teşekkür ederim.
    Sizin konunuzu telefonu suya ilk düşürdüğüm zaman okumuştum, hatırlayamadım dolayısıyla. Evet sorun epey sizinkine benziyor ancak ben bataryayı ne yaptıysam çalıştıramadım zira epey bi şişkin halde :D
    yapabileceğiniz en iyi test şekli fabrika kablosu ile denemek ama o da elinizde yoktur tahminim.
    bu durumda başka bir pil denemekten başka çareniz yok cihaz gerçekten çalışıyor mu anlamak için.
    tahminim çalışıyordur ama dediğim gibi ya oturduğunzu şehirde atrix kullanan bir arkadaşımızı bulup beş dakikalığına onun pilini deneyecksiniz ya da direk sipariş vereceksiniz yenisi için.
    geçmiş olsun.

Teşekkürler.
    Hayır elimde fabrika kablosu bulunmuyor. Sanırım cihazı kullanan bir tanıdık bulmak zorundayım. İşin kötüsü de çevremde bu telefonu kullanan kimse de yok.
    Benim tahminimce de çalışıyor cihaz ama sıfır batarya almak çok riskli bir hareket mi olur peki?

.
  5. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Altan Özkan @ 31/12/2013, 12:12) 
    QUOTE (»CanERYVZ« @ 30/12/2013, 23:42) 

Teşekkür ederim.
    Sizin konunuzu telefonu suya ilk düşürdüğüm zaman okumuştum, hatırlayamadım dolayısıyla. Evet sorun epey sizinkine benziyor ancak ben bataryayı ne yaptıysam çalıştıramadım zira epey bi şişkin halde :D
    geçmiş olsun.

Teşekkürler.
    Hayır elimde fabrika kablosu bulunmuyor. Sanırım cihazı kullanan bir tanıdık bulmak zorundayım. İşin kötüsü de çevremde bu telefonu kullanan kimse de yok.
    Benim tahminimce de çalışıyor cihaz ama sıfır batarya almak çok riskli bir hareket mi olur peki?

anladım.
    benim tahminimce de cihazınız çalışıyor aksi durumda hiç tepki vermezdi prize takınca.
    bu gibi durumlar için bir tane fabrika kablosu edinmenizi (ya da yapabiliyorsaniz yapmanizi) tavsiye ederim.
    iyi seneler.

.
  6. üstad
        Like  

.

User deleted

beşiktaşta gözüküyorsun, git doğubankta(sirkeci) bir telefon tamircisine, durumu anlat, o bir batarya bulup dener çalışırsa sana batarya satar, çalışmazsa kaç paraya yapılacağını söyler.

.
  7. Altan Özkan
        Like  

.

User deleted

Evet Beşiktaştayım. Benim de aklımdan aynı şey geçiyordu. Yarın bir gidip baktırayım. Hepiniz çok sağolun yardımcı cevaplar için.

.
  8. Halis Emre Dok
        Like  

.

User deleted

Merhabalar Atrix 4G var elimde. Haziran ayında teleservice'e gönderdim cihaz açılmıyordu yapamadılar telefonu geri gönderdiler. Hakem heyetine başvurdum süreç devam ediyor.
    Telefon açılmıyor.
    Fakat şöyle bir sorun var biraz bu konuyla alakalı bendeki cihaz da usb'den bağlayınca hiçbir şekilde çalışmıyor. Bilgisayar da aleti görmüyor. Sadece şarj aletiyle açabiliyorum cihazı. RSD ve Fastboot Modunda da "battery is too low to flash" hatası veriyor. Telefonun orijinal şarj aleti de teleservice'de hala göndermediler. Ne yapabilirim ?

.
7 replies since 30/12/2013, 18:56   671 views
  Share  
.