[ROM] CronosX Ginger (Android2.3.7)

« Older   Newer »

Share  
.
  1. oricalcus
        Like  

.

User deleted

* CronosX Ginger (Android2.3.7) * güncelleme 26.04.2012

- RC 2.1 (by brianlee)

> İndir

> İndir (Alternatif)

------------<Kurulum>------------

1) Orijinal romlardan herhangi birini Rsd Lite'ı kullanarak telefonunuza yükleyin.
    2) Telefonunuzu androot veya superoneclickroot kullanarak root edin.
    3) Openrecovery (Mioze7Ae)'yi telefonunuza kurun.
    4) Romu indirdikten sonra /sdcard/openrecovery/updates içine atın ve recovery'den yükleyin.
    5) Yükleme işlemi bittikten sonra ana ekrandan wipe data/factory reset diyin,işlem bittiğinde telefonunuzu yeniden başlatın.

-------------<Notlar>--------------

! Romun kendi klavyesi olmadığı için sd kartınızda bir klavye apk'sı bulundurmanızı tavsiye ederim.

> Orijinal Konu

^^ Emeği Geçenler (J.Y.daddy peshovec Mioze7Ae Fjfalcon hhcat LibertyMonger)

Edited by oricalcus - 4/5/2012, 18:50

.
  2. helim
        Like  

.

User deleted

Kardeşim eline sağlık çok süper olmuş öteki romlardan iyi bence HD si güzel herhangi bir ısınma felanda olmuyor.. Sadece klavyesinde sorun yaşadım onuda herhangi bir APK klavye dosyası yükleyerek çözdüm..

Teşekkürler..

.
  3. akifist
        Like  

.

User deleted

merhaba, ben orjinal 2.1 rom kullanıyorum,cihazım root.lu. orjinal rom.dan artıları nedir bu rom.un acaba?

.
  4. oricalcus
        Like  

.

User deleted

QUOTE (helim @ 12/3/2012, 16:51) 
    Kardeşim eline sağlık çok süper olmuş öteki romlardan iyi bence HD si güzel herhangi bir ısınma felanda olmuyor.. Sadece klavyesinde sorun yaşadım onuda herhangi bir APK klavye dosyası yükleyerek çözdüm..

Teşekkürler..

Klavye durumunu unutmuşum.Hatırlattığın için teşekkürler helim.İlk mesajda Notlar kısmına ekledim.

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Eline sağlık oricalcus, teşekkürler.

.
  6. oddo1907
        Like  

.

User deleted

QUOTE (akifist @ 12/3/2012, 16:34) 
    merhaba, ben orjinal 2.1 rom kullanıyorum,cihazım root.lu. orjinal rom.dan artıları nedir bu rom.un acaba?

şu anda 2.1 rom kulanıyosan hala android piyasasında bayaa geriden geliyorsun demek...
    motorola, xt720 modeli için güncelleme yayınlamıyor. Bu romlarda bir nevi orijinal olmayan güncellemeler..
    Ne gibi artıları olur dersen;
    -cihazın flash player destegini sağlar.
    -daha hoş bir arayüz sağlar.
    -cihaz daha hızlı çalışır.
    -internette gezinme hızın 2-3 kat artar
    .
    .
    .
    daha birçok şey ekleyebilirsin.

NOT: Bu arada cihazınızla ilgili son romları global bir android development sitesi olan xda-developer.com dan takip edebilirsiniz.

.
  7. helim
        Like  

.

User deleted

Rica ederim kardeşim ne demek vazifemiz motomodtr içindir.......

.
  8. akifist
        Like  

.

User deleted

QUOTE (oddo1907 @ 13/3/2012, 12:02) 
    QUOTE (akifist @ 12/3/2012, 16:34) 

şu anda 2.1 rom kulanıyosan hala android piyasasında bayaa geriden geliyorsun demek...
    motorola, xt720 modeli için güncelleme yayınlamıyor. Bu romlarda bir nevi orijinal olmayan güncellemeler..
    Ne gibi artıları olur dersen;
    -cihazın flash player destegini sağlar.
    -daha hoş bir arayüz sağlar.
    -cihaz daha hızlı çalışır.
    -internette gezinme hızın 2-3 kat artar
    .
    .
    .
    daha birçok şey ekleyebilirsin.

2.1'in eskimiş bir sürüm olduğu malum evet, bu verdiğin rom.u yüklemeye çalışacağım,umarım muvaffak olurum.
    Aslında zamanında E398.lerime flash yüklüyordum ama gençtik o zamanlar tabi :)

NOT: Bu arada cihazınızla ilgili son romları global bir android development sitesi olan xda-developer.com dan takip edebilirsiniz.

.
  9. akifist
        Like  

.

User deleted

kardeşim, verdiğin romu verdiğin talimatlarla yükledim, sayende telefonumu güncellemiş oldum.rom hakikaten güzel,sırf zil seslerinin kalitesi için bile yüklenebilir.Ancak şöyle bir sıkıntı yaşıyorum bilmem sende de oldu mu,"ayarlar/telefon hakkında" tıkladığımda "beklenmeyen bir hata" oluştu diyor ve girmiyor. sebebi ne olabilir?

.
  10. oricalcus
        Like  

.

User deleted

QUOTE (akifist @ 18/3/2012, 15:16) 
    kardeşim, verdiğin romu verdiğin talimatlarla yükledim, sayende telefonumu güncellemiş oldum.rom hakikaten güzel,sırf zil seslerinin kalitesi için bile yüklenebilir.Ancak şöyle bir sıkıntı yaşıyorum bilmem sende de oldu mu,"ayarlar/telefon hakkında" tıkladığımda "beklenmeyen bir hata" oluştu diyor ve girmiyor. sebebi ne olabilir?

Bende de ilk kez "Ayarlar/Telefon Hakkında" kısmına girince aynı hatayı verdi ama daha sonra hata otomatik olarak düzeldi.

Telefonu yeniden başlatıp tekrar dene.

.
  11. akifist
        Like  

.

User deleted

evet birkaçkez aç-kapa.dan sonra sorun ortadan kalktı şuan sorunsuz kullanıyorum ancak web sitelerindeki videoları göstermiyor,rom.dan dolayı mı yoksa cihazın desteklememesi nedeniyle mi bu durum?

.
  12. cacapa
        Like  

.

User deleted

öncelikle herkeze selam adım taner xt720 mime 2,3 kurmak istiyorum
    Mioze7Ae XT720 OpenRecovery denildiği gibi hafıza kartına attım teli recovery modda açıyorum ama sadec su 4 seçenek geliyor napabilirim
    reboot system now
    apply sd card uptade zip
    wipe data factory reset
    wipe cache partition

.
  13. oricalcus
        Like  

.

User deleted

QUOTE (cacapa @ 29/3/2012, 20:56) 
    öncelikle herkeze selam adım taner xt720 mime 2,3 kurmak istiyorum
    Mioze7Ae XT720 OpenRecovery denildiği gibi hafıza kartına attım teli recovery modda açıyorum ama sadec su 4 seçenek geliyor napabilirim
    reboot system now
    apply sd card uptade zip
    wipe data factory reset
    wipe cache partition

Merhaba..

Sen stock recovery'yi açıyorsun.

Mioze7Ae'nin openrecovery'sini açmak için aşağıdaki adımları izle;

1) Önce openrecovery apk'sini indir ve kur. > www.box.com/s/ebe4a292536832418701
    2) Daha sonra openrecovery uygulamasını aç ve Install Recovery System seçeneğini seç,işlemin tamamlanmasını bekle. (İzin isteği geldiğinde izin ver)
    3) Mioze7Ae'nin openrecovery'sinin içindeki dosyaları sd kartına at.
    4) openrecovery uygulamasına tekrar gir ve Recovery Boot seçeneğini seç.

.
  14. cacapa
        Like  

.

User deleted

hızlı cevap için sağol dostum klavyene sağlık deniyeceğim hemen

.
  15. akifist
        Like  

.

User deleted

oricalcus kardeşim çektiğim resimler bir süre sonra doğada kayboluyor,bu ilginç sıkıntıyı nasıl giderbiliriz?

.
19 replies since 27/2/2012, 22:25   918 views
  Share  
.