Rom Yükleme

« Older   Newer »

Share  
.
  1. kutucuk
        Like  

.

User deleted

Merhaba

Razr XT-910 modeli telefonuma şimdiye kadar herhangi bir root/rom yükleme işlemi yapmadım. Telefonum en son orijinal güncelleme olan 4.0.4 versiyonunda. Çoğu insan tarafından tavsiye edilmekte olan cyanogen mode tabanlı kitkat veya lollipop sürüm yüklemek istiyorum. Direkt olarak bu sürümlerden birini yükleyebilir miyim telefonuma? Yoksa öncesinde 4.1, 4.2 gibi eski sürümlerini yüklemem, sonrasında ise kitkat veya lollipop'u yüklemem mi gerekir? Forumda ve internette araştırdım fakat bununla ilgili bir şey bulamadım(belki de ben bulamamışımdır). Bazı ROM'larda özel olarak yazılmış olan sürümler dışında yükleme yapılmaması gerektiği yazıyordu fakat yukarıda yazdığım kitkat ve lollipop cyanogen sürümleri için böyle bir şey görmedim, fakat konuyla ilgili çok bilgi sahibi olmadığımdan dolayı herhangi bir yükleme yapmadan sormak istedim.

Teşekkür ederim

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba kutucuk,

Önce 4.1.2 son official xt910 yazılımını rsd lite ile yükleyeceksin, ardından cihazını rootlayıp Safestrap 3.75 ile istediğin custom rom'u yükleyebilirsin.

.
  3. kutucuk
        Like  

.

User deleted

Teşekkür ederim cevabınız için :)

.
  4. kutucuk
        Like  

.

User deleted

Merhaba tekrar,

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=52142200 Linkteki anlatımlardan yararlanarak 672.180.41.XT910.Retail.en.EU flashlayıp sonrasında da 4.1.2 OTA güncellemesini almaya çalıştım fakat şuan cihazım hala 672.180.41.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU şeklinde görünüyor. RSD Lite 6.1.5 ile flashlamaya çalıştım fakat bir değişim olmayıp da 4.1.2 OTA güncellemesini alamayınca bir sorun olduğunu fark ettim. Yukarıda verdiğim linkteki AU sürümünün linki de çalışmıyor, o sebeple onu da deneyemiyorum. Bu flashın olmamasının sebebi nedir acaba? Aynen sizin anlattığınız gibi yaptım çünkü.

Bunun dışında, yukarıda yazdığım 672.180.41.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU sürüme sahipken, https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=54034318 linkindeki Jelly Bean OTA 982.124.14.XT910.Retail.en.AU sürümünü flashlayabilir miyim telefonuma?

Teşekkürler

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba kutucuk evet son verdiğin linkteki adımlarla cihazını 4.1.2 türkçe yapabilirsin, orjinal rootsuz olur.

.
  6. kutucuk
        Like  

.

User deleted

Çok teşekkür ederim, yardımlarınız sayesinde hallettim.

.
5 replies since 15/3/2015, 01:26   207 views
  Share  
.